Chelsea drugi finalist angleškega pokala, vragi padli s 3:1

London, 19. 07. 2020 20.50 |

Nogometaši Chelseaja so drugi finalisti FA-pokala, potem ko so v polfinalu na Wembleyju povsem zasenčili zasedbo Manchester Uniteda (3:1). V finalu se bodo varovanci Franka Lamparda pomerili z zasedbo Arsenala, ki je v soboto presenetila nogometaše Manchester Cityja.

Olivier Giroud s soigralci proslavlja zadetek na Wembleyju.
Olivier Giroud s soigralci proslavlja zadetek na Wembleyju. FOTO: AP

Chelsea je v vodstvo v zaključku prvega polčasa, ki je imel kar 13 minut sodnikovega dodatka (tudi) zaradi poškodbe Erica Baillyja, popeljal napadalec Olivier Giroud. Francoz je s s spretno reakcijo z levico, obrnjen s hrbtom proti golu, presenetil vratarja rdečih vragov Davida de Geo, ki tokrat ni imel svojega dne. Drugi gol modrih je padel na samem začetku drugega polčasa, ko je s strelom po tleh poskusil Mason Mount. De Gea je znova slabo posredoval: po neravno natančnem strelu Mounta s kakšnih 21 metrov mu je namreč žoga ušla v gol. Na 3:0 je v 74. minuti povišal z avtogolom kar rdeči vrag Harry Maguire, ki je v v želji po posredovanju pred Antoniom Rüdigerjem po podaji Marcosa Alonsa tako 'spretno' podstavil nogo, da je presenetil sicer tudi tokrat slabo postavljenega soigralca De Geo, ki ni zaprl bližnjega kota. Manchester United je sicer v 85. minuti uspel znižati zaostanek, in sicer je iz enajstmetrovke zadel portugalski ofenzivni vezist Bruno Fernandes. Prekršek za enajstmetrovko je sicer storil Callum Hudson-Odoi, ki je podrl rezervista Anthonyja Martiala. Chelsea se bo za lovoriko FA-pokala udaril z mestnimi tekmeci, nogometaši Arsenala, ki so v soboto ugnali zasedbo Manchester Cityja (2:0).