Manchester United odnesel zmago iz Stamford Bridgea

London, 17. 02. 2020 22.50 |

Zadnji par 26. kroga angleškega nogometnega prvenstva je ponudil derbi v Londonu med Chelseajem in Manchester Unitedom. Rdeči vragi so odnesli vse točke in zmago iz Stamford Bridgea. Slavili so z 2:0, v vsakem polčasu so dosegli po en gol.

Manchester United je dobil derbi s Chelseajem.
Manchester United je dobil derbi s Chelseajem. FOTO: AP

Pred tekmo obeh tekmecev je bila razlika šest točk v korist Chelseaja (42:36), Manchester United je to z zmago znižal na polovico. Na prvi medsebojni ligaški tekmi v tej sezoni, to je bilo na začetku, v 1. krogu Premier League, je Chelsea doživel katastrofalen poraz na Old Traffordu (4:0). Takrat se je z dvema goloma izkazal Marcus Rashford, ki ga tokrat zaradi poškodbe ni bilo v postavi, tako kot tudi Paula Pogbaja. Tokrat so na račun prišli gostujoči navijači, saj so rdeči vragi še enkrat premagali londonsko zasedbo in odnesli pomembno zmago, to je bila njihova deseta zmaga v ligaškem delu sezone.

Na trenerskih klopeh sta bila stara znanca, nekdanja asa Chelseaja in Manchester Uniteda. Domači trener Frank Lampard se je odločil za naslednjo udarno postavo: Willy Caballero, Cesar Azpilicueta, Antonio Rudiger, Andreas Christensen, Reece James, Mateo Kovačić, Jorginho, N’Golo Kante, Willian, Michy Batshuayi, Pedro. Gostujoči trener Ole Gunnar Solskjaer pa je na igrišče poslal naslednjo enajsterico: David de Gea, Luke Shaw, Harry Maguire, Eric Bailly, Brandon Williams, Nemanja Matić, Fred, Aaron Wan-Bissaka, Bruno Fernandes, Anthony Martial, Daniel James.

V prvem polčasu na stadionu Stamford Bridge je moral Lampard že v 12. minuti poseči po menjavi, poškodoval se je Kante, vstopil je Mason Mount. Navijači so v prvih 45 minutah videli en gol, v 45. minuti je po lepi podaji iz strani po strelu z glavo zadel Anthony Martial. V drugem polčasu še en gol rdečih vragov, tudi tokrat je po strelu iz kota bil na pravem mestu Harry Maguire, ki je zadel po strelu z glavo. To je bilo v 66. minuti in to je bil tudi končni izid tekme. Chelsea se je trudil, a brez uspeha, v 89. minuti je Mount zadel vratnico iz prostega strela.

Chelsea - Manchester United 0:2 (0:1)
Martial 45., Maguire 66.

KOMENTARJI (24)

PrekmurecMuraš
18. 02. 2020 12.33
+9
Veliko uporabe tehnologije VAR na tekmi, pa pustimo to. Sama igra obeh ekip na tekmi je bila všečna. Chelsea je stokrat bolj gledljiv kot npr. pred leti, kadar so bili prvaki s Contejem. United še ni pravi, a pokazali so pravo borbo, pritiskali kot tečne ose na nasprotnika - predvsem Fred, ki se je izgleda res končno ustalil v PL. Imam občutek, da je transfer ban poleti Chelseaju kar pomagal, da se je Lampard zanesel na svoje mlade igralce, ki res kažejo zobe, karakter in željo (meni predvsem všeč Mason Mount). Tudi United podobno s svojimi. Skratka, pustimo določene sporne sodniške odločitve, tekma je bila zelo gledljiva, upam da bo več takšnih!
mpk2
18. 02. 2020 16.02
+0
Ne vem kje je bilo spornega? Razen slovenski komentator mogoče!
Iztok Draksler
18. 02. 2020 09.25
-2
za Chelsea je pa manu strup---kadar kol se srecata...chelsea pofila...
Sisli288
18. 02. 2020 09.33
+5
Chelsea je edina ekipa v premier league ki ima pozitiven score proti unitedu, tako da tvoja trditev ne drzi
18. 02. 2020 09.37
+7
ok..pol sm se zmotu..sam zadnje case jih pa premaguje manu...to pa
Sisli288
18. 02. 2020 09.53
+1
Po taksnjem sojenju kot je bilo vciraj jim pa res ni tezko premagovati nadsprotnika
pagan666
18. 02. 2020 10.08
+6
Chelsea ma 54 zmag 51 remijev in 81 porazov priti Unitedu :) toreje kako je 81 poravz vs 54 pozitiven rezultat?? je ni ekipe v premier league k ma pozitiven rezultat za 1x ;) pa lep dan še naprej... preber si stvari prej k poslušaš komentatorja k nima pojma.
Sisli288
18. 02. 2020 10.34
+1
Papagan pomoje bi si mogu ti umit ušesa in poslušat komentatorja oz. se podučit o zadevi govora je o tekmah v premier league kjer je 18:17 v zmagah za chelsea... ampak glede na koliko pravopisnih napak si naredil se vidi da si 10letni otrok in se ti seveda oprosti za nevednost
pagan666
18. 02. 2020 10.44
-5
stari tudi tvoj spis ma napako na napako ;) očitno sva oba enako stara , no mogoče maš ti 11 let.
Sisli288
18. 02. 2020 10.56
+8
Mogoce sma ze enako stara, ampak je razlika med nama v tem da en razume nogomet en zna pa samo prepisovat neke podatke iz interneta
Sisli288
18. 02. 2020 08.53
+12
Dokler ne bodo sodniki kaznovani za svoje napake, se bodo vedno dogajale takšne nedopustne napake... če so lahko za vsako svojo napako,besedo,twit kaznovani igralci,trenerji in vodstvo kluba zakaj nebi bili tudi sodniki... VAR je koristen le če ga znajo sodniki uporabljati
cripstoned
18. 02. 2020 10.55
-7
sisli...no vidis kako je ko var odloci tekmo...pri barceloni to ze vedo saj je var ustvarjen da tudi oni prinjuskajo finale lige real madrid..
denis pohoric
18. 02. 2020 11.13
+9
clanek o zmagi uniteda nad chelseom....ti o barci...?
Sisli288
18. 02. 2020 11.47
+11
crisp res kaj ima barca z to tekmo? in če že omenjaš napake, če bi bil var bi tudi real imel kakšnjo lovoriko majn, sploh v ligi prvakov
samomojemnenje
18. 02. 2020 14.45
+1
18. 02. 2020 08.40
-3
manchester unnited....cestitam...super ste igral...celo preplacan Maguire je pokazal...da zna...ja...kr tku naprej...sam da ne bo zdej poraz proti kaki manjsi ekipi...formo je treba obdrzat...chelsea pa..eh...ne vem....vec srece prihodnjic
NightKing
18. 02. 2020 09.35
+5
Ko se Rashford vrne po poškodbi in se Bruno bolj navadi na igro Man Uniteda bodo še veliko boljši
Petarda10
18. 02. 2020 08.35
+5
var kvari čar nogometa, škoda..
18. 02. 2020 08.43
+4
Pri prvem golu Chelsea je VAR brcnil mimo. Ker, če so razveljavili gol zaradi prekrška napadalca MaU, bi moral biti penal, kajti drugi obrambni igralec MaU je porinil igralca Chelsea, da je potem ta naletel na igralca MaU. Drugi gol pa za eno stopalo...ampak če var temu služi, je tista črta tam in pokaže offside, pa čeprav za eno stopalo.
18. 02. 2020 08.45
+8
Me je pa včeraj MaU kar pozitivno presenetil. Ampak tega smo že navajeni, da igrajo toplo-hladno. Mislim pa, da Bruno Fernandes dodana vrednost.
pagan666
18. 02. 2020 10.11
-3
a smo gledali isto tekmo ?? no če smo pol je očitno da je VAR opravu svoje delo ponovno. Hvala bogu da je VAR in nimamo več problemov pri spornih golih. Če nebi žoge pordsal z glavo potem gola nebi razveljalji medtem pa ko je porinu Williamsa in žogo podalšal do Zumaja je to čisti prekršek. In ne nenavijam za nobeno moštvo , vedno navijam za nogomet ;) Sicer edina sporna odločitev k sm jo vidu je FRED yellow card k je stal pred Martialom oz. in potem še nevem zakaj je Zouma dobil karton. Te 2 odločitvi sta bli čisto mimo... Zouma je zadel žogo in ni blo prekrška nad martialom pa dobi karton what the hell ? mislm okej xD
Sisli288
18. 02. 2020 11.46
+2
Pagan ne rad se spuščam na nivo ne nevednežov, ampak tokrat se bom... katero tekmo si ti gledal, da je bilo sojenje perfektno? Prva velika napaka je bilaže to da ni maguire dobil rdečega kartona(očiten nameren udarec), razveljavljen gol chelsea(če je že šlo za prekršek je bil prvo storjen nad azpilicueto, potem če je sodnik frajer naj piska penal)... kot zadnje pa naj ti še razložim zakaj sta Fred in Zouma dobila kartone, ne zaradi prekršak in ne zato ker se je postavil pred Martiala, ampak zaradi prerivanja in odrivanja..