City dodobra napolnil mrežo Southamptona in sam zavzel prvo mesto

Manchester, 04. 11. 2018 17.54 |

Nogometaši Manchester Cityja so v 11. krogu angleške Premier League na domačem Etihadu visoko, s 5:1 premagali Southampton in se utrdili na vrhu lestvice, kjer jim po 'le' remiju z Arsenalom družbe več ne dela Liverpool. Chelsea je z zmago nad Crystal Palaceom (3:1) skočil na drugo mesto.

Nogometaši Manchester Cityja so delo opravili že v uvodnih 20 minutah, ko so kar trikrat zatresli mrežo Southamptona. Prvi gol so si gostje na Etihadu v šesti minuti zabili kar sami. Leroy Sane je z leve strani podajal v sredino kazenskega prostora, žogo pa je v lastno mrežo ob nespretnem posredovanju poslal Wesley Hoedt. Šokirani nogometaši Southamptona so po žogo v mrežo morali vnovič v 12. minuti, ko je iz podobne akcije (le da z desne strani) po podaji Raheema Sterlinga zadel Sergio Agüero. V 18. minuti je z bližine neubranljivo bombo v mrežo gostov pospravil še David Silva. V 30. minuti so gostje iz 11-metrovke znižali na 1:3 – zadel je Danny Ings -, tik pred koncem prvega polčasa pa se je med strelce vpisal še Sterling, ki se mu je s podajo oddolžil Agüero.

Leroy Sane je bil neposredno udeležen pri treh zadetkih Cityja.
Leroy Sane je bil neposredno udeležen pri treh zadetkih Cityja. FOTO: AP

V drugem polčasu so sinjemodri dokončali začeto delo. V 67. minuti je mrežo Southamptona še enkrat zatresel Sterling, ki je s strelom z desne strani ujel nepripravljenega Alexa McCarthyja. V sodnikovem dodatku drugega polčasa je končnih 6:1 po protinapadu z natančnim strelom postavil Sane.

Chelsea skočil na drugo mesto
Nogometaši Chelseaja pod vodstvom Maurizia Sarrija še naprej nadaljujejo z dobrimi predstavami. Tokrat so po zaslugi dveh zadetkov Alvara Morate s 3:1 na domačem stadionu Stamford Bridge premagali zasedbo Crystal Palacea. Z zmago so se modri povzpeli na drugo mesto, ob dejstvu da imajo enako točk kot tretji Liverpool. Poleg Morate je zadetek za Chelsea prispeval še Pedro, častni zadetek za goste pa je zabil Andros Townsend.

Manchester City – Southampton 6:1 (4:1)
Hoedt 6./ag., Agüero 12., D. Silva 18., Sterling 45+2., 67., Sane 90+1.; Ings 30./11-m

Chelsea - Crystal Palace 3:1 (1:0)
Morata 32., 65., Pedro 70.; Townsend 53.