City se je rešil poraza proti Newcastlu, Leeds ponižal Chelsea

Leeds, 21. 08. 2022 19.36 |

STA, Ž.K.
5

Na nedeljskih tekmah tretjega kroga angleške Premier lige je bilo razburljivo. Najprej je na popoldanski tekmi Leeds United s kar 3:0 premagal Chelsea in poskrbel za novo razočaranje varovancev Thomasa Tuchela, Brighton pa je istočasno na gostovanju z 0:2 odpravil West Ham United. Na večerni tekmi pa so se aktualni prvaki vrnili po zaostanku dveh zadetkov in iztržili remi proti Newcastle Unitedu.

Meščani, aktualni prvaki angleške lige, so povedli po hitrem zadetku Ilkaya Gündogana (5.), a so domači do polčasa obrnili izid po zaslugi Miguela Almirona (28.) in Calluma Wilsona (39.). Na 3:1 je v 54. minuti z izjemno izvedenim prostim strelom povišal Kieran Trippier, v razmaku treh minut pa sta nato za točko Cityja zadela Erling Haaland (61.) in Bernardo Silva (64.).

Chelsea je na Elland Roadu doživel visok poraz proti Leedsu z 0:3. V prvem polčasu sta zadela Brenden Aaronson (33.) in Rodrigo (37.). Predvsem prvi se lahko za zadetek zahvali gostujočemu vratarju Edouardu Mendyju, ki se je zapletel ob preigravanju mladega Američana in mu omogočil lahek zaključek. V drugem delu je nato zadel še Jack Harrison (69.), za nameček pa je težave Chelseaja ob koncu tekme poglobil še rdeči karton Kalidouja Koulibalyja.

Statistika tekme Leeds United - Chelsea

Na edini preostali današnji tekmi je Brighton z 2:0 slavil v gosteh pri West Hamu ter s sedmimi točkami zdaj zaseda peto mesto. Prvi je Arsenal, ki ima kot edini devet točk po treh krogih. Pred Brightonom so še po zaslugi boljše razlike v danih in prejetih zadetkih City, Tottenham in Leeds.

V ponedeljek bo za konec tretjega kroga še derbi med Manchester Unitedom in Liverpoolom. Ekipi na lestvici zasedata vsega 19. oz. 15. mesto.