City z zmago v Dortmundu potrdil vlogo favorita in preboj v polfinale

Dortmund, 14. 04. 2021 23.44 |

A.V., STA
4

Nogometaši Manchester Cityja so se v začetku povratnega obračuna četrtfinala Lige prvakov na gostovanju v Dortmundu najprej znašli v rezultatskem zaostanku (1:0), a v nadaljevanju uspeli strniti svoje vrste ter si z zadetkoma Ryada Mahreza in Phila Fodena priigrati zasluženo uvrstitev med štiri najboljša moštva v Evropi.

Manchester City je v Dortmundu proti Borussii še enkrat zmagal z 2:1 in napredoval v polfinale Lige prvakov s skupnim izidom 4:2.

Zasedba Josepa "Pepa" Guardiole je bila v prvem polčasu kaznovana za neprepričljiv vstop v tekmo. Domači so na odmor odšli z vodstvom 1:0, v 15. minuti je za to z lepim golom poskrbel Anglež v njihovih vrstah, Jude Bellingham. Gosti so nato zaigrali napadalneje, izvedli nekaj nevarnih akcij, Kevin De Bruyne pa je med drugim zadel prečko.

Statistika tekme: Borussia Dortmund vs. Manchester City
Statistika tekme: Borussia Dortmund vs. Manchester City FOTO: Sofascore.com

Zato pa se je izid spremenil v 55. minuti, ko je Riyad Mahrez natančno izvedel enajstmetrovko. Zakrivil jo je Emre Can, ki je v kazenskem prostoru nespretno posredoval, ko si je z glavo poslal žogo v roko.

Po izenačenju Borussia ni znala odgovoriti na pravi način, 'meščani' so bili nevarnejši, grozil je predvsem De Bruyne, drugi gol za goste pa je v 75. minuti dosegel Phil Foden, ki je bil po kotu natančen s strelom s 17 metrov. Žoga se je od vratnice odbila v mrežo. Foden je s tem tako postavil končni izid 1:2 za City.