Manchester City poražen proti deseterici Leedsa, Liverpool do zmage v 91.

Manchester, 10. 04. 2021 15.24 |

Presenečenje na stadionu Etihad na tekmi Manchester Cityja in Leedsa. Vodilno moštvo Premier League je nepričakovano izgubilo domačo tekmo (1:2), ob dejstvu, da so gostje drugi polčas odigrali le z deseterico. Gol odločitve je v sodnikovem podaljšku, v 91. minuti, dosegel Stuart Dallas. Liverpool je z 2:1 premagal Aston Villo, gol za zmago je dosegel Trent Alexander-Arnold v sodnikovem podaljšku tekme. Chelsea je visoko v gosteh premagal Crystal Palace (1:4).

V 31. krogu Premier league je Cityjev trener Pep Guardiola ob gostovanju Leedsa kar kadrovsko spremenil moštvo glede na četrtfinalno tekmo Lige prvakov, ko so se med tednom merili z Borussio iz Dortmunda. Guardiola je na igrišče poslal naslednjo postavo: Ederson, Benjamin Mendy, Nathan Ake, John Stones, Joao Cancelo, Bernardo Silva, Fernandinho, Oleksandr Zinčenko, Raheem Sterling, Gabriel Jesus, Ferran Torres.

Leeds je povedel v 42. minuti, gol je dosegel Stuart Dallas, samo tri minute zatem pa je ostal brez igralca. Branilec Liam Cooper je naredil prekršek nad Gabrielom Jesusom in sodnik je po ogledu VAR-a Cooperju pokazal rdeči karton.

Manchester City - Leeds
Manchester City - Leeds FOTO: Sofascore.com

City je uspel šele v 76. minuti, ko je bil uspešen Ferran Torres in kazalo je, da se bo tekma končala z remijem. V sodnikovem podaljšku je Dallas dosegel še en gol in prinesel Leedsu veliko zmago na Etihadu v 91. minuti. Za City, vodilno moštvo lige, pa je to veliko razočaranje, še posebej glede na razplet tekme in dejstvo, da so imeli igralca polovico tekme. Gostitelji so imeli skozi celotno tekmo pobudo, o premoči pa priča tudi razmerje v strelih v njihovo korist (29:2).

City seveda ostaja na prvem mestu lestvice, zbrali so 74 točk, prvi zasledovalec Manchester United jih ima 60, a tudi dve odigrani tekmi manj.

Ferran Torres je dosegel gol za City.
Ferran Torres je dosegel gol za City. FOTO: AP

Tudi Liverpool se je precej namučil, da je prišel do treh točk na domačem Anfieldu. Trener Jürgen Klopp ni veliko spreminjal zasedbe, na igrišče je poslal naslednje igralce: Alisson, Trent Alexander-Arnold, Nathaniel Phillips, Ozan Kabak, Andy Robertson, James Milner, Fabinho, Georginio Wijnaldum, Mohamed Salah, Roberto Firmino, Diogo Jota.

Liverpool, ki se bori za mesta v Ligi prvakov, je prišel do pomembne zmage ter je pri 52 točkah. Aston Villa je vodila po prvem polčasu, v 43. minuti je gol dosegel Ollie Watkins. Domači so izenačili malce kasneje, a je sodnik gol Roberta Firmina razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Liverpool je nato le izenačil, zadel je Mohamed Salah v 57. minuti, odločitev pa je padla v sodnikovem podaljšku, ko je Trent Alexander-Arnold poskrbel za 2:1 v 91. minuti.

Statistika tekme Liverpool - Aston Villa
Statistika tekme Liverpool - Aston Villa FOTO: Sofascore.com

Tekma Crystal Palacea in Chelseaja je bila pravzaprav odločena že v prvem polčasu, saj so ga gostje dobili s z visokih 3:0. Za Chelsea je Christian Pulišić dosegel dva gola, po enega sta dodala Kai Havertz in Kurt Zouma. Christian Benteke je v drugem polčasu znižal na 1:3, a je nato Pulišić z drugim golom na tekmi postavil končni izid. Chelsea je na četrtem mestu lestvice s 54 točkami, ima dve več od Liverpoola in dve manj od Leicestra na tretjem mestu, tako da bo boj za mesta v Ligi prvakov za naslednjo sezono še zelo zanimiv. V nedeljo sledi še derbi, pomerila se bosta Tottenham in Manchester United.