Giroud ponovil vajo s tekme proti Interju za napredovanje Milana proti Laziu

Milano , 09. 02. 2022 18.34 |

V drugem četrtfinalu italijanskega pokala je Milan s 4:0 zanesljivo izločil Lazio. Zablestel je Olivier Giroud, ki je – tako kot proti Interju prejšnjo soboto – dosegel dva zadetka. Že v torek je Inter izločil Romo (2:0).

Olivier Giroud je bil znova glavni junak Milana.
Olivier Giroud je bil znova glavni junak Milana. FOTO: AP

Milan je proti Laziu, ki je v prvenstvu v zadnjem času ujel pravo formo, potrdil vlogo favorita. Dvome o zmagovalcu so rdeče-črni razblinili že v prvem delu igre, ko so zadeli kar trikrat. Najprej Rafael Leao v 24. minuti, nato pa tik pred iztekom polčasa še dvakrat Olivier Giroud. V drugem delu je končnih 4:0 v 79. minuti postavil Franck Kessie

V četrtfinalu italijanskega pokala smo že v torek videli eno tekmo, in sicer je Inter v še enem milansko-rimskem derbiju ugnal Romo z 2:0. Že v drugi minuti je za vodstvo domačih zadel Edin Džeko, sredi drugega dela pa je končni izid (2:0) postavil Alexis Sanchez, ki mu je uspela prava mojstrovina, saj je žogo s kakšnih 20 metrov poslal naravnost pod stičišče prečke in vratnice Lazievih vrat.

Za preostali polfinalni vstopnici se bosta pomerila Fiorentina in Atalanta ter Juventus in Sassuolo.