Čudežni Šeško navdušil s prvima ligaškima goloma

, 01. 08. 2021 20.04 |

Milan Doknić
5

Vse od prestopa Benjamina Šeška iz NK Domžale v RB Salzburg se o čudežnem dečku iz Radeč v svetovni nogometni javnosti govori vse bolj glasno. Po dveh zadetkih na njegovi drugi ligaški tekmi v avstrijskem prvenstvu so primerjave z Erlingom Haalandom vse bolj glasne in predvsem utemeljene.

Svojo prvo ligaško tekmo v članskem moštvu RB Salzburga je 18-letni Benjamin Šeško končal brez zadetkov. Pred tem je v 48 minutah srečanja v avstrijskem pokalnem tekmovanju proti WSC Welsu dosegel kar dva. Zdaj pa je v visoki zmagi Salzburga proti Riedu (7:1) slovenski čudežni deček dosegel kar dva zadetka.

Svoj prvi ligaški gol v Avstriji je dosegel v 37. minuti, potem ko je v kazenskem prostoru žoga padla pod njegove noge. Radečan je ohranil mirno kri in brez težav žogo poslal mino nemočnega vratarja gostov.

Drugi zadetek v 91. minuti

Šešku se je v napadu delal družbo drugi mladi napadalni up Avstrijcev, 19-letni Karim Adeyemi, ki je v 52. in 60. minuti prav tako dosegel zadetek. Po odhodu Haalanda je prihodnost kluba iz Salzburga svetleča. Odlično predstavo razigranega napadalnega para je po podaji Nicolasa Seiwald v 91. minuti zaključil Šeško. Visok končni rezultat (7:1) je z golom v 93. minuti postavil 21-letni Noah Okafor.

Odlična predstava 18-letnega Benjamina Šeška tudi v številkah
Odlična predstava 18-letnega Benjamina Šeška tudi v številkah FOTO: Sofascore.com

Salzburg je tako po dveh odigranih srečanjih na vrhu avstrijskega prvenstva z dvema zmagama in gol razliko kar 10:2.