Borussia Dortmund in Barcelona dogovora uradno še nista potrdili, toda novica naj bi v javnost prišla že do petkovega popoldneva. BeIN Sports je poročal o dogovoru za 120-milijonsko odškodnino, L'Equipe, Bild in nekateri španski mediji pa vrednost prestopa Ousmana Dembeleja ocenjujejo na kar 150 milijonov evrov, 30 milijonov od teh naj bi Katalonci Dortmundčanom izplačali v obliki dodatkov. Izvršni direktor nemškega prvoligaša Hans-Joachim Watzke pred četrtkovim žrebom skupinskega dela Lige prvakov ni želel komentirati novic. "Tega ne morem potrditi. Nikakršnih komentarjev ne bomo podajali," je za Sky dejal Watzke. "L'Equipe je v zadnjih tednih pisal številne nesmisle. Tudi tega ne bi komentirali (če je že prišlo do sestanka z Barcelono, op. a.). Srečali se bomo na žrebu," je nadaljeval Watzke. Dortmund je žreb kasneje združil z Real Madridom in Tottenhamom v najverjetneje najtežji skupini, izvršni direktor BVB pa je tudi po žrebu ostal neomajen: "Odločitev se bliža. A nobene še nismo sprejeli. Dobro bi bilo, če bi se do konca tedna razjasnilo. Nismo tisti klub, ki bi te reči javno oznanjal. Ni fiksnega dogovora. Bomo videli glede drugih reči."
V primeru potrditve prestopa oziroma številk, ki se pojavljajo v medijih, bi Barcelona po najdražjem prestopu v zgodovini, Neymar je Katalonijo zamenjal za Paris Saint Germain (222 milijonov evrov), speljala še drugi najdražji prestop v zgodovini. Nemci so Kataloncem sicer že zavrnili eno ponudbo za svojega 20-letnika v vrednosti sto milijonov evrov. Dembele v nemških revirjih igra od maja lani, ko se je tja preselil iz francoskega Rennesa in podpisal petletno pogodbo, po desetih golih na 49 tekmah v črno-rumenem dresu pa je pritegnil pozornost številnih bogatih snubcev. Rennesu se po poročanju revije Kicker prav tako obeta zajeten kos pogače, pripadlo bi jim lahko vsaj 20 milijonov evrov. Didier Deschamps talentiranega mladeniča sicer ni vpoklical za naslednji reprezentančni preizkušnji, rekoč, da ne more računati na nekoga, ki ne igra in ki ima nejasno prihodnost. Dembele je minulo sezono 1. Bundeslige sklenil pri vrhu lestvice nogometašev z največjim številom preigravanj, torej goji podoben slog igre kot Neymar, ki je tako presenetil navijače Barce s selitvijo v PSG. Prav Parižani v rokah držijo naslednjega, po katerem Katalonci stegujejo lovke, Angela di Mario, bojda pa se pogajanja za Liverpoolovega brazilskega asa Coutinha prav tako še niso povsem zaključila.
"Lahko vam povem le, da smo na poti (k dogovoru, op. a.), a ga še nismo sklenili," je na petkovi novinarski konferenci v Dortmundu na temo Dembeleja še povedal Watzke in zatrdil, da si želijo čimprej razjasniti situacijo, saj morajo v primeru slovesa nato hitro poiskati naslednika nogometaša, za katerega po ocenah izvršnega direktorja "na tržišču ni enakega". Dembeleja so zaradi odsotnosti z nedavnega treninga pri BVB sicer suspendirali, na petkovi novinarski konferenci pa so se pohvalili z dobrimi poslovnimi izidi: v minuli sezoni so prihodki znašali 405,7 milijona evrov oziroma 7,82 odstotkov več kot sezono poprej. S prestopi Henrika Mkhitarjana, Matthiasa Ginterja, Adriana Ramosa, Jakuba Blaszczykowskega in Patricka Stenzla so zaslužili rekordnih 328,4 milijona evrov, se pa je zmanjšal dobiček: ta znaša 8,2 milijona evrov, kar v primerjavi s prejšnjo sezono (29,4 milijona) predstavlja precejšnje znižanje. Po mnenju Watzkeja bo nogomet po zaslugi "novih igralcev" na tržišču, Kitajske in Združenih držav Amerike, še naprej rasel - za plače je tako Dortmund namenil 37 milijonov evrov več kot leto poprej, nekje med 128 in 130 milijonov je pošlo le na račune članov prvega moštva.
KOMENTARJI (95)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.