Devetindvajseta prvenstvena zvezdica: Bavarci s petardo ostali na nemškem prestolu

München, 18. 05. 2019 17.36 |

V 34. krogu nemškega prvenstva ni bilo večjih presenečenj, münchenski Bayern je z visoko zmago potrdil naslov nemškega prvaka, na Allianz Areni je padel Eintracht iz Frankfurta (5 : 1). Sezono je z zmago nad Monchengladbachom končala tudi dortmundska Borussia (0 : 2).

Nemški prvak je bil okronan šele v zadnjem krogu. Bavarci so z visoko zmago ohranili svoj položaj na vrhu in s tem nanizali še sedmo zaporedno prvenstveno lovoriko, skupaj se jih v vitrini lesketa že 29. Pristaši bavarskega nogometnega velikana so se naslova prvič veselili na domači Allianz Areni, prvaka pa je določil šele drugi polčas.

Najboljši strelec prvenstvene sezone je z 22 zadetki Robert Lewandowski.
Najboljši strelec prvenstvene sezone je z 22 zadetki Robert Lewandowski. FOTO: AP

Münchenčani os začeli silovito in do vodstva po zadetku Kingsleyja Comana prišli že po pičlih štirih minutah tekme. Gostje so v 51. minuti uspeli izenačiti na 1:1, s tem pa očitno razjezili ’spečo pošast’. Dve minuti kasneje se je med strelce vpisal David Alaba, zatem še Renato Sanches. Za konec sta se izkazala še nogometaša, ki se s koncem sezone zapuščata vrste Bayerna – Franck Ribery in Arjen Robben (5:1). Bavarci bodo v prihodnjih dneh imeli priložnost za dvojno krono, v finalu nemškega pokala se bodo merili z Leipzigom.

Dortmundska Borussia, ki je imela sredi sezone že devet točk naskoka pred Bayernom, si je kljub zmagi nad Monchengladbachom (0:2) zagotovila le naziv podprvaka. Poleg Bayerna in Borussie bosta v Ligi prvakov zaigrala še Leipzig in Bayer Leverkusen.