Domačini so na otvoritveni tekmi izgubili proti Ekvadorju

Doha, 20. 11. 2022 18.08 |

Po otvoritvi svetovnega prvenstva je na vrsto prišla tudi otvoritvena tekma. Na stadionu Al Bayt sta se pomerila domačin Katar in Ekvador. Po dveh zadetkih Ennerja Valencie v prvem polčasu so prepričljivo, z 2:0 zmagali Ekvadorci.

Na letošnjem svetovnem prvenstvu so se organizatorji odločili uporabiti polavtomatski sistem za zaznavanje prepovedanega položaja. Ta je v akcijo stopil že v tretji minuti prve tekme letošnjega svetovnega prvenstva. Ekvadorci so s pomočjo sila zmedenega katarskega vratarja preko Ennerja Valencie povedli, začasno. V akcijo je stopila VAR soba v kateri so sodniki po tehtnem premisleku preklicali na videz popolnoma veljaven zadetek. V zmedi v kazenskem prostoru Katarcev se je žoga od glave Felixa Torresa odbila do Michaela Estrade, čigar koleno in stopalo sta se znašla v prepovedanem položaju. A ta začasna odrešitev ni zares rešila domačinov in predvsem njihovega vratarja.

Saad Al Sheeb je namreč v 15. minuti po protinapadu Ekvadorcev s prekrškom ustavil Ennerja Valencio, ki je enajstmetrovko zanesljivo izkoristil. Sledila je prevlada Ekvadorcev in nov zadetek je bil neizogiben. Prišel je v 31. minuti, dostavil ga je pa znova neustavljivi Valencia, ki je znova zadel z glavo, tokrat je sodnik zadetek priznal. Katar je do edine priložnosti v prvem polčasu prišel v peti minuti podaljška, ko je z glavo proti golu nespretno streljal Almoez Ali. Vratar Ekvadorja Hernan Galindez ni bil prisiljen v posredovanje.

Tudi v drugem polčasu so "gostje" bili nevarnejši. V 55. minuti je lepo streljal Romario Ibarra, ampak tokrat je prepričljivo posredoval Al Sheeb. Sledilo je obdobje brez omembe vredne priložnosti in tekma se je zaključila z zmago Ekvadorja 2:0. V ponedeljek sledi druga tekma v skupini A med Senegalom in Nizozemsko.