Domžalčani v Umagu ugnali Stojanovićev Levski

Umag, 20. 01. 2021 16.33 |

Nogometaši Domžal so na prijateljski tekmi v Umagu premagali Levski iz Sofije (2:1). Obračun je bil za domžalski klub nekaj posebnega, saj so se rumeni pomerili s klubsko legendo Slavišo Stojanovićem, arhitektom državnih naslovov iz sezon 2006/07 in 2007/08.

Stojanović (na fotografiji) se je sredi sezone vrnil h klubu iz Sofije.
Stojanović (na fotografiji) se je sredi sezone vrnil h klubu iz Sofije. FOTO: Levski Sofija

Slaviša Stojanović je v klubske vitrine Domžal pomagal pripeljati prva in do sedaj edina državna naslova, v Umagu pa je ljubljanski trener vnovič prekrižal pot nekdanjim delodajalcem na klopi Levskega. Bolgarski prvoligaši so od 23. minute vodili po zadetku Marina Petkova, ki je po podaji Ilia Jurkova prišel mimo Gregorja Sikoška in nato njegovega soimenjaka Grego Sorčana ukanil s strelom v "malo mrežico".

Varovanci Dejana Djuranovića so izenačili v 76. minuti, ko je po kotu in podaji Žige Repasa gnečo pred vrati Levskega najbolje izkoristil Matej Podlogar. Že v enem naslednjih napadov je rumenim uspel popoln preobrat, ko je po še enem nevarnem predložku Repasa z glavo neubranljivo zadel Gaber Dobrovoljc. Za drugo zmago v pripravljalnem obdobju (s 3:0 so bili boljši že od tekmeca z državnega prvenstva Bravu) se lahko Domžalčani na koncu zahvalijo tudi vratarju Sorčanu, ki je v enem zadnjih napadov iz oči v oči odlično ustavil Stivana Petkova.