Dortmund premagal Arminio in se Bayernu približal na sedem točk

Dortmund, 13. 03. 2022 20.08 |

Nogometaši Dortmunda so v 26. krogu nemške lige na domačem igrišču premagali Arminio iz Bielefelda ter se vodilnemu Bayernu iz Münchna približali na sedem točk. Ob tem imajo črno-rumeni tekmo v dobrem.

Dortmund je danes slavil težje od pričakovanj. Proti 15. ekipi nemškega prvenstva je edini zadetek na tekmi dosegel Marius Wolf v 21. minuti. Do konca tekme sta imeli obe ekipi kar nekaj priložnosti za dosego zadetka, a se izid naposled ni več spremenil.

Odločilni zadetek je dosegel Marius Wolf
Odločilni zadetek je dosegel Marius Wolf FOTO: AP

Bayern ima tako po drugem zaporednem neodločenem izidu, v tem krogu je v soboto igral 1:1 proti Hoffenheimu, na vrhu razpredelnice 60 točk, Dortmundčani pa jih imajo 53, a morajo odigrati še prestavljeno tekmo 25. kroga proti Mainzu v gosteh. Ta bo na sporedu v sredo.

Na tretjem mestu bo po 26. krogu s 45 točkami ostal Bayer Leverkusen, a je zamudil priložnost, da bi se odlepil zasledovalcem. Doma so namreč farmacevti izgubili proti Kölnu. Edini zadetek je v 67. minuti dosegel Kingsley Schindler.

Leipzig nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla je za konec 26. kroga gostoval pri zadnjeuvrščenem Greuther Fürthu ter z zmago s 6:1 skočil na četrto mesto lestvice s 44 osvojenimi točkami. Po hitrem vodstvu domačih so nogometaši Leipziga, pri katerih Kampla zaradi zdravstvenih težav ni bilo v kadru, že do polčasa zadeli štirikrat in odločili vprašanje o zmagovalcu.