Dortmundčani z zmago začasno na vrhu

Berlin, 16. 10. 2021 21.58 |

STA, A.V.
0

Nogometaši Borussie Dortmund so v 8. krogu Bundeslige ugnali Mainz s 3:1 (1:0) in vsaj za naslednjih 24 ur spet zasedli vrh lestvice. O morebitni spremembi bo odločal derbi doslej vodilnih Bayerja iz Leverkusna in Bayerna iz Münchna.

Tekmo v Dortmundu pred skoraj 64.000 gledalci so zaznamovali lep gol kapetana domačih Marca Reusa s kakšnih 15 metrov v tretji minuti, ko je zadel iz prve akcije domačih, in kar dva gola povratnika Erlinga Haalanda (54./11-m, 90.).

Obenem je bila zmaga dober obet pred torkovo tekmo Lige prvakov v Amsterdamu pri Ajaxu. "Na vsak način je želel igrati, pa čeprav še ni povsem nared," je po tekmi o Haalandu razkril trener Borussie Marco Rose. Haaland je manjkal na tekmah z Mönchengladbachom (0:1), Sportingom Lizbono (1:0) in Augsburgom (2:1). Mainz je na drugi strani kljub borbeni predstavi doživel že tretji zaporedni poraz, ki ga je le kozmetično popravil Jonathan Burkardt (87.).

Freiburg je pred 20.000 gledalci na tekmi z Leipzigom začel novo ero na stadionu Europa Park. Na prvi tekmi na novem igrišču – na starem so odigrali 360 ligaških tekem – pa so gostitelji iztržili točko po zaslugi gola Woo Yeong Jeonga (64.) z glavo in s tem podprvakom z vzhoda države zadali nov majhen udarec. A ne gre prezreti, da je imel Korejec izjemno priložnost že v 12. minuti, ko je zgrešil nemogoče. Gostje – nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je odigral vso tekmo – so povedli v 32. minuti, ko je z bele točke zadel Emil Forsberg, kar so navijači pospremili z glasnimi žvižgi. Forsberg pa je lepo priložnost zapravil že pred tem. Vsekakor predstava za Leipzig ni dober obet pred prvo od dveh tekem Čige prvakov z zvezdniško zasedbo PSG. V 45. minuti je bil blizu izenačenju tudi Lucas Höler, ko je zadel vratnico.

Pomembno zmago je dosegel povratnik v ligo Bochum, ki je dobil tekmo proti Greuther Fürthu z 1:0 (0:0). Strelec je bil Anthony Losilla (80.), ki je klub tako popeljal na 15. mesto na lestvici. Hertha se je po dveh porazih veselila zmage z 2:1 (1:0) pri Eintracht Frankfurtu. Union Berlin pa je ugnal Wolfsburg z 2:0 (0:0), čeprav so bili gostje dolgo prepričljivejši. V drugem delu sta domačim zmago zagotovila Taiwo Awoniyi (49.) in Sheraldo Becker.

Močno oslabljeni VfB Stuttgart je v boju za obstanek osvojil pomembno točko na gostovanju pri Borussii Mönchengladbah. Zaradi pandemije covoda-19, okužb ter poškodb je v moštvu Stuttgarta manjkalo kar deset nogometašev, vseeno pa je ekipa osvojila točko – 1:1 (1:1). Borussia, ki je želela tretjo zaporedno zmago, si je pred več kot 41.000 gledalci točko zagotovila po golu Jonasa Hofmanna (42.), gostje so po zaslugi Konstantinosa Mavropanosa (15.) povedli.