Drugi najvišji poraz Bayerna v Bundesligi v zadnjih dveh desetletjih, zmaga Leipziga

Frankfurt, 09. 12. 2023 19.38 |

STA, A.V.
4

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v 14. krogu nemškega prvenstva visoko z 1:5 izgubili v gosteh proti Eintrachtu iz Frankfurta. Na lestvici ostajajo drugi za Bayerjem iz Leverkusna, ki bo imel v nedeljo priložnost, da prednost poviša na šest točk.

Eintracht iz Frankfurta je imel na domači zelenici zelo učinkovit dan proti aktualnim prvakom. Ti so v 36. minuti zaostajali že z 0:3, potem ko so za domače zadeli Omar Marmoush (12. minuta), Eric Dina Ebimbe (31.) in Hugo Larsson (36.).

Pred polčasom je za nekaj upanja pri Bavarcih poskrbel Joshua Kimmich (44.), a je že v prve četrt ure drugega dela Frankfurt zadel še dvakrat. Natančna sta bila Dina Ebimbe (50.) in Ansgar Knauff (60.).

Bayern je nazadnje pet golov prejel 27. oktobra 2021 v pokalu, ko je Borussia Mönchengladbach slavila s 5:0, pred tem pa so nazadnje v domačem prvenstvu prav proti Frankfurtu prejeli pet golov ob porazu 2. novembra 2019. Tudi takrat je bilo 1:5.

Statistika tekme: Eintracht Frankfurt vs. Bayern München
Statistika tekme: Eintracht Frankfurt vs. Bayern München FOTO: Sofascore.com

Varovanci Thomasa Tuchla so po 13 tekmah ostali pri 32 točkah. Bayer ima na prvem mestu tri več, Stuttgart pa je tretji s 30. Sledita Leipzig slovenskih nogometašev Benjamina Šeška in Kevina Kampla s 26 in Borussia Dortmund s 25.

Na preostalih današnjih tekmah je Freiburg z 1:0 v gosteh ugnal Wolfsburg, Werder Bremen je bil doma z 2:0 boljši od Augsburga, Heidenheim je s 3:2 doma premagal Darmstadt, prav tako doma pa je bil Union iz Berlina s 3:1 boljši od Borussie Mönchengladbach in se pomaknil z dna lestvice na 15. mesto.

Statistika tekme: Borussia Dortmund vs. Leipzig
Statistika tekme: Borussia Dortmund vs. Leipzig FOTO: Sofascore.com

Šeško odigral zadnje četrt ure, Leipzig do pomembne zmage v Dortmundu

Leipzig je obdržal stik z vodilnimi tremi ekipami in ima zdaj 29 točk. Borussia je ostala pri 25. Ekipa iz Saške je imela večino dvoboja igralca več na zelenici, potem ko je rdeč karton prejel Mats Hummels. Leipzig je povedel v 32. minuti, ko je avtogol dosegel Ramy Bensebaini. Domači so nato kljub igralcu manj tik pred polčasom izenačili prek Niklasa Süleja.

V drugem delu je Christoph Baumgartner zadel za novo vodstvo gostov v 54. minuti, kasneje pa je imel predvsem Benjamin Šeško, ki je v igro vstopil v 76. minuti, nekaj lepih priložnosti, da bi odločil tekmo.

Je pa to uspelo Yussufu Poulsenu tik po izteku 90 minut. Niclas Füllkrug je dve minuti kasneje zadel za 2:3, Borussia pa je nato v napetem sodnikovem dodatku zapravila še nekaj priložnosti za izenačenje. Od obeh slovenskih nogometašev pri Leipzigu je tudi Kevin Kampl dobil nekaj minut za dokazovanje, in sicer od 81. minute.