Dunga zapušča selektorski stolček

Port Elizabeth, 02. 07. 2010 19.43 |

„Neizmerno sem žalosten in razočaran,“ je bil prvi komentar selektorja Brazilje Carlosa Dunge po porazu v četrtfinalu SP proti Nizozemski.

Carlos Dunga
Carlos Dunga FOTO: Reuters

Po mnenju mnogih je glavni krivec za poraz proti 'Tulipanom' Felipe Melo. Član Juventusa je v 53. minuti dal avtogol, dvajset minut kasneje pa popolnoma izgubil glavo in namerno pohodil Arjena Robbna ter si prislužil pot v slačilnico. Kljub temu mu je strateg Carlos Dunga stopil v bran. "Ko imate igralca manj, je zelo težko igrati proti kvalitetni ekipi. Ne razumite me narobe, za poraz smo odgovorni vsi. Izpostavljanje določenih posameznikov je sedaj brezpredmetno. Ko Brazilija zmaguje, zmaguje za vse. Zato sedaj res ni potrebno izpostavljati nikogar,“ je na tiskovni konferenci po tekmi sedmi sili čemerno razlagal Dunga in dodal, da se poslavlja od selektorskega stolčka: "To delo sem prevzel pred štirimi leti in že takrat sem dejal, da bom oddelal samo ta mandat."

Vratar Carioc Julio Cesar pa je skušal ublažiti razočaranje po nepričakovanem porazu, vendar večina Brazilcev v njegovih besedah prav gotovo ne bo našla utehe. "Ni konec sveta. Nizozemci so si uvrstitev v polfinale zaslužili predvsem z drugim polčasom. Slovesa nihče ni pričakoval, saj smo bili po zadnjem neuspehu na svetovnem prvenstvu zelo motivirani in polni samozavesti. Zato je ta poraz še toliko bolj boleč,“ je dejal vratar Interja.

03. 07. 2010 08.33
Dunga, neuravnovešen tip, ki že s svojimi reakcijami s klopi, slabo upliva na moštvo in v njega vnaša nemir !
FCL
03. 07. 2010 07.17
Veliko vas je govorilo Brazilci igrajo toliko da zmagujejo...no ja, spet sem imel prav, ko sem rekel, da ne bodo nič naredili. Vse te reprezentance so močno precenjene...Danes bo tudi Argentina igubila.
Kritik19
03. 07. 2010 06.59
unja1.m - pa kaj ti govoriš o nogometu!!!!! Kakšni Italijani??? Oni niso bili nikoli dobri, oni samo uničujejo nogomet kot igro in ko se nasprotniku ne da več sodelovat v mučenju žoge, so nasprotnikom zabijali gole. Če bi bilo po tvojih željah, bi gledali samo penale, ker od igre tako ne bi bilo nič!!!
unja1.m
03. 07. 2010 06.25
ko odleti še argentina,ostanejo le dobre ekipe,manjka samo italija
D34THD34L3R
03. 07. 2010 02.53
dunga je igral kot obranbni igralec svoje case....in s tako logiko ne more nekih zmag naresti ker je bolj defenziven ...on je odlicen strateg za 1 ; 1 ko pa brazil dobi 2 gola ga pa zmanjka ....mislim da zamenja fabia z nilmarjem ?!?!?!? mar bi dal dva obrambna igralca ven in 2 napadalca not pri rezultatu 2 > 1 ...sej ni mel vec kaj izgubiti ...on pa yamenja napadalca z napadalcem !?!??!?! da ne omenjam koliko dobrih napadalcev je pustil v 180 miljonski braziliji ./////
03. 07. 2010 00.22
... verjamem, da Nemci jutri odpadejo v finalu pa bodo igrali Španci in Nizozemci...!
soldier
03. 07. 2010 00.18
strinjam se z marsikom tukaj da je prav da so izpadli ker sta si ronaldinho in pato res zaslužila to SP.po mojem mnenju pa me ne narobe razumet je v tej sezoni ronaldinho pokazal precej več kot kaka.kaka je supre igralec ampak mislim da je še vedno za klaso slabši od ronaldinha.niti ni bla to prava brazilska igra na tem SP saj je dunga želel preveč taktično igrati.enako ko italijani zabiti kol pol pa odigrati mirno do konca.to pa navijačem v braziliji pa tudi po svetu ni preveč všeč zato pa so šli domov danes.
uros-gruzinec
03. 07. 2010 00.04
Danes sta izgubili ekipi, ki igrata s srcem in domišljijo...Gana je boljše igrala kot Urugvaj...Nizozemci bodo pa sedaj še bolj arogantni in rastistični..in to ne samo reprezentanca, ampak cela Nizozemska...molil sem da zmaga Gana in potem v polfinalu premaga Nizozemce Saj zveni mal netolerantno, ampak kar je res je res...
lyonel
02. 07. 2010 23.36
kriv je načeloma melo,čeprav ni bilo klicanja golmana po žogi.....nogometaši vredni miljone z miljonskimi plačami in nič od njih...... samo,da zmaga kakšna ekipa,ki še dolgo ni
ir.Ali
02. 07. 2010 23.25
to je prau da ne izpostavlja posameznike, ker ni bil samo Filipe Melo glaven krivec ;)...po eni strani pa mi sploh ni žal da odhaja kot trener Brazilije, ker da ne pokličeš stare zvezdnike in še posebej Pata in tudi Ronaldinha je pa res sramota (..kaj bi ene države dale da bi mele takšne igralce).
MaX24
02. 07. 2010 22.58
Dunga važno da sta bila Pato pa Ronaldinho doma ... pa bla sta za prvo postavo ... prav ti je da ste izpadli ... lp
Bayern90
02. 07. 2010 22.29
levaki-tajkuni 02.07.2010, 21:34 0 Prvi trije:Argentina, nizozemska, španija si bodo razdelili prva tri mesta Ne strinjam se... prvi trije bodo Nemčija Nizozemska ter Španija
chelsea_92
02. 07. 2010 22.21
profesionalec02.07.2010, 22:180 če ste malo gledali tekme Real Madrida ste lepo videli da Melo niti tam ni kaj veliko prida. Glede avtogola pa je kriv golman al pa Melo. Če Melo ne bi tam stal bi golman mogoče obrano in obratno. Drugač pa so jih Nizozemci v drugem polčasu popolnoma nadigrali in si zmago zaslužili. am samo za info melo igra pri juventuso ne pri realo madrido