Dvoboj novincev v Serie A v prid Benečanom, nov poraz Juventusa

Benetke, 11. 09. 2021 17.50 |

Nogometaši Venezie so po dvoboju novincev v italijanski Serie A v 3. krogu le prišli do prvih zadetkov in tudi do prve zmage. Benečani so na gostovanju premagali Empoli z 2:1. Na drugi tekmi je domači Napoli z 2:1 ugnal Juventus, na zadnji pa je Atalanta doma izgubila proti Fiorentini z 1:2. Josip Iličić je za gostitelje igral slabih deset minut.

Leo Štulac, Miha Blažič, Petar Stojanović in Roman Bezjak
Leo Štulac, Miha Blažič, Petar Stojanović in Roman Bezjak FOTO: Damjan Žibert

Tokrat pa sta Thomas Henry z golom v 13. in David Okereke v 70. minuti prinesla poln izkupiček Venezii. Okereke je zadel dobro minuto po vstopu v igro, ko je žogo dobil na svoji polovici, nato pa sam preigraval tekmece do gola. Nedim Bajrami je v 89. minuti z bele pike le ublažil poraz Empolija. Pri slednjem je Leo Štulac igral od 62. minute, Petar Stojanović pa do 83. minute, pri gostih pa je Domen Črnigoj igral od 54. minute. V Neaplju so tekmo bolje začeli Torinčani, ki so zaradi igranja kvalifikacijskih tekem za SP 2022 nastopili brez vseh svojih južnoameriških reprezentantov, Alvaro Morata je po prodoru po levi strani zadel v deseti minuti. Neapeljčani so izenačili v 57. minuti po še eni od v tej sezoni kar številnih napak poljskega vratarja pri Juventusu Wojciecha Szczesnyja. Ta je žogo po nenevarni podaji z leve strani izpustil in jo podaril Matteu Politanu, ki je nato iz bližine žogo le potisnil v mrežo. Poljak je bil neodločen tudi v 85. minuti, ko po kotu ni šel na žogo. To je povratnik k Juventusu Moise Kean preusmeril proti lasni mreži, Szczesny je žogo odbil, a le na nogo Kalidouju Koulibalyju, ki je zadel za končnih 2:1.

Napoli vs Juventus
Napoli vs Juventus FOTO: Sofascore.com

V Bergamu je Atalanta Josipa Iličića gostila Fiorentino. Ta je povedla v 33. minuti po enajstmetrovki Dušana Vlahovića. Atalanta, ki je v deseti minuti sicer zadela, a iz prepovedanega položaja, je v prvem polčasu vsega enkrat streljala proti vratom tekmeca, kar se je zgodilo prvič pod vodstvom Gian Piera Gasperinija. V drugem polčasu je v 49. minuti Vlahović unovčil še drugo enajstmetrovko na tekmi, domači pa so zmanjšali zaostanek v 65. minuti, ko je novo najstrožjo kazen izkoristil Duvan Zapata. V 82. minuti je v igro vstopil tudi Iličić, ki pa ni pripomogel k vsaj izenačenju.