Dybala s hat-trickom Romo popeljal do zmage nad Torinom

Rim, 26. 02. 2024 20.26 |

Italijanski prvoligaš Roma je po četrtkovem napredovanju v osmino finala Lige Evrope zmagovalno formo prenesel v domačo Serie A. Na tekmi 26. kroga je namreč Roma predvsem po zaslugi razpoloženega Paula Dybale, ki je dosegel hat-trick, premagala Torino s 3:2.

Paulo Dybala je najprej v 42. minuti uspešno izvedel enajstmetrovko, ki pa jo je z izenačujočim zadetkom le dve minuti kasneje izničil Duvan Zapata. Argentinski krilni napadalec je na sceno znova stopil v 57. minuti, ko je z močnim in natančnim strelom od daleč premagal nemočnega Vanjo Milinkovića-Savića v vratih Torina.

Paulo Dybala
Paulo Dybala FOTO: AP

Če je bil pri drugem Dybalovem zadetku srbski čuvaj mreže brez možnosti, pa bi moral v 69. minuti precej bolje posredovati, ko je še tretjič na tekmi v polno meril 30-letni Argentinec. Tik pred iztekom rednega dela je Torinu ob avtogolu Deana Huijsena uspelo zmanjšati na 3:2, kar pa je bil tudi končni rezultat tekme.

Statistika tekme Roma - Torino
Statistika tekme Roma - Torino FOTO: Sofascore.com

Za Romo je to 13. ligaška zmaga v sezoni, s katero ob petih remijih in osmih porazih zaseda šesto mesto. Na večerni tekmi se ji je na tri točke približala Fiorentina, ki je premagala Rominega mestnega tekmeca Lazio. Sinje-modre je sicer v 45. minuti v vodstvo popeljala Luis Alberto, a sta v drugem polčasu rezultat obrnila Michael Kayode in Giacomo Bonaventura, ki je za zmago zadel dve minuti po tem, ko je Nicolas Gonzalez zgrešil enajstmetrovko.