Egiptovski kralj z zadetkom napovedal novo izjemno sezono?

New Jersey, 26. 07. 2018 11.25 |

Po izjemni minuli sezoni, ki se je klavrno zaključila na kijevski zelenici, je egiptovski nogometni junak Mohamed Salah spet oblekel klubski dres. Na igrišče je vstopil v 62. minuti tekme proti Manchester Cityju, za zadetek pa je potreboval le slabo minuto (2:1). Sinjemodre je sicer v vodstvo popeljal Leroy Sane, končni rezultat pa je v izdihljajih tekme z bele točke postavil Sadio Mane.

Najboljši strelec minule sezone Premier League Mohamed Salah se je po poškodbi v finalu Lige prvakov, vrnil v igro v stilu. Liverpool se te dni mudi na ameriški turneji, na prvi tekmi so morali redsi priznati premoč dortmundski Borussiji, v drugi pa so porazili angleškega tekmeca, Manchester City.

Zaradi poškodbe Mohamed Salah ni odigral prve tekme svetovnega prvenstva proti Urugvaju. Tako na tekmi proti Rusiji, kot tudi na tekmi proti Savdski Arabiji pa je vknjižil zadetek. FOTO: AP
Zasluge za to gredo tudi izjemnemu Salahu, ki je prvič po poškodbi spet zaigral za klub z Anfielda. Po vstopu na zelenico v 62. minuti je potreboval manj kot minuto za zadetek s katerim je izničil trud Leroyja Saneja, svetovni mediji pa so si enotni, da se mu odsotnost ali poškodba niti najmanj ne poznata. "Kot sem povedal že pred tekmo, ni problem v tem, da bi imel kakšne koli težave. Salah nima nikakršnih težav. Le privaditi se mora na vse spremembe. Ni me skrbelo zanj, sicer mu ne bi pustil igrati," je na novinarski konferenci po tekmi priznal Jürgen Klopp in še enkrat poudaril, kako pomemben vpliv ima Egipčan na predstave celotne ekipe: "Prišel je in zadel v, bolj kot ne, 35 sekundah. Ima ogromen vpliv na našo igro."

Liverpool je v zadnjem mesecu z okrepitvami že nakazal, da želi tudi v prihodnji sezoni tvoriti sam vrh evropskega in angleškega nogometa. Po mnenju številnih so redsi vključno s Cityjem glavni kandidati za naslov angleške Premier League.

Nemec se je pred prihajajočo sezono dodobra okrepil.
Nemec se je pred prihajajočo sezono dodobra okrepil. FOTO: AP

"Prepričan sem, da je bil Pep Guardiola kar malo jezen, saj ne mara oziroma kar sovraži poraze. Tako kot jaz. Po tekmi z Dortmundom nisem bil niti najmanj zadovoljen, čeprav smo si prislužili dosti več priložnosti kot na tekmi s Cityjem, predvsem v prvem polčasu," je priznal Klopp in ob tem poudaril, da pred pričetkom sezone, tudi na podlagi tekem, še ni mogoče sklepati nikakršnih zaključkov: "Igra je za nas zelo pomembna, pa vendar je prerano sklepati v katero smer bomo krenili ob začetku sezone."

"Drugi polčas je bil v veliki meri zelo dobrodošel, saj nam je dal vedeti, da smo še na tem nivoju, da je vse dobro. Še naprej moramo trdno delati, vendar pa moramo tudi poskrbeti, da bodo naše noge čez dva tedna še bolj pripravljene na novo sezono," je še pojasnil nemški nogometni strokovnjak.