Elsner z Le Havrejem premagal Lyon, nova zmaga PSG-ja

Pariz, 14. 01. 2024 22.53 |

Slovenski nogometni strateg Luka Elsner, ki vodi Le Havre, je v francoskem prvenstvu vknjižil novo zmago, peto v sezoni. Njegova ekipa je na domačem igrišču s 3:1 ugnala Lyon, ki še tako naprej doživlja težke trenutke, trenutno je na 16. mestu prvenstvene razpredelnice.

Statistika tekme Le Havre - Lyon
Statistika tekme Le Havre - Lyon FOTO: Sofascore.com

Varovanci Luka Elsnerja so povedli v 18. minuti, od 30. minute pa imeli na igrišču igralca več. Na začetku drugega dela so številčno premoč izkoristili, štiri minute pozneje pa prejeli gol, dosegel ga je zvezdnik Lyona Alexandre Lacazette. Toda upanje za goste je bilo kratko, Le Havre je imel v 62. minuti spet dva gola prednosti. Ob koncu se gostje ostali še brez enega igralca, sodnik je izključil še Hrvata Dujeta Čalata-Carja.

Statistika tekme Lens - PSG
Statistika tekme Lens - PSG FOTO: Sofascore.com

S pomočjo številčne prednosti je do zmage prišel tudi vodilni PSG, v gosteh je z 2:0 ugnal Lens, ki je imel v sedmi minuti izjemno priložnost za vodstvo, Przemyslaw Frankowski je namreč zapravil enajstmetrovko. To je v 30. minuti kaznoval Bradley Barcola, v sodnikovem dodatku pa je moral predčasno pod prho izključeni Jonathan Gradit in že takrat je bilo jasno, da se bodo domači težko prebili do točke. Končni izid je v 90. minuti postavil Kylian Mbappe.