Elsnerjev Le Havre s točko iz kneževine

Ljubljana, 04. 02. 2024 15.01 |

Nogometaši PSG-ja so v francoski ligi po 20. krogu še povečali vodstvo na razpredelnici. Potem ko so že v soboto uspešno opravili delo, jim je šel na roke tudi izid nedeljskega derbija njegovih najbližjih zasledovalcev Nice in Bresta (0:0). Nogometaši Le Havra, ki jih vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, so v 20. krogu elitne francoske lige gostovali pri Monacu in igrali 1:1.

Wissam Ben Yedder
Wissam Ben Yedder FOTO: AP

Nogometaši Le Havra, ki jih vodi slovenski strokovnjak Luka Elsner, so gostovali pri Monacu in igrali 1:1. Prvi polčas je minil brez golov. V drugem delu je v 63. minuti gostiteljem vodstvo priigral Wissam Ben Yedder, gosti pa so izenačili po zaslugi avtogola Youssoufa Fofanaja dve minuti pozneje.

Najbolj razpoloženi posameznik v tem krogu je bil napadalec Lilla Jonathan David, ki je bil najzaslužnejši, da je njegova ekipa prepričljivo ugnala Clermont. K zmagi s 4:0 je prispeval tri gole, tekma pa je bila odločena že po prvem polčasu.

Clermont je po porazu v Lillu padel na zadnje mesto, prehitel ga je Lorient, ki je v gosteh z 2:1 dobil derbi začelja. Pomembne točke v boju za obstanek je vknjižil tudi Toulouse, ki je bil tudi uspešen v gosteh, s 3:2 je presenetljivo premagal Reims. Po prvem polčasu je vodil s 3:0, nato so se domači približali, toda izenačujočega zadetka jim ni uspelo doseči.

Na obračunu med Lyonom in Marseillom so do pomembne zmage prišli domačini, edini zadetek na tekmi pa je v 37. minuti dosegel Alexandre Lacazette.