Empoli izgubil v Bergamu, Spezia v Sassuolu

Rim, 17. 03. 2023 23.54 |

Sassuolo je na uvodni nogometni tekmi 27. kroga italijanskega prvenstva premagal Spezio z 1:0, Empoli pa je na današnji drugi tekmi v Bergamu klonil z 1:2. Tio Cipot je za Spezio igral od 75. minute, medtem ko Petar Stojanović in Lovro Štubljar nista dobila priložnosti za dokazovanje pri Empoliju.

Domenico Berardi
Domenico Berardi FOTO: AP

V Sassoulu je bil mož odločitve 28-letni italijanski reprezentant Domenico Berardi, edini gol na tekmi je dosegel v 71. minuti z enajstmetrovke.

Empoli je po polovici tekme vodil z 1:0, potem ko je v 44. minuti zadel nigerijski branilec Tyronne Ebuehi. "La Dea" je v drugi polovici uprizorila preobrat, na 1:1 je v 58. minuti izenačil Nizozemec Marten de Roon, zmagoviti gol pa je v 86. minuti zabil Danec Rasmus Hojlund.

Salernitana Domna Črnigoja bo v soboto gostila Bologno, Udinese Jake Bijola in Sandija Lovrića sloviti Milan, medtem ko se bo Monza doma pomerila s Cremonesejem.

Bolj razburljive tekme se obetajo v nedeljo. Vodilni Napoli odhaja v Torino, milanski Inter Samirja Handanovića bo na San Siru gostil Juventus, Sampdoria slovenskega vratarja Martina Turka pa Verono. Na olimpijskem stadionu v Rimu bo na sporedu mestni derbi med Laziem in Romo, medtem ko se bo Fiorentina doma pomerila z Leccejem.

Vodilni Napoli ima kar 18 točk naskoka pred drugouvrščenim Interjem in 19 pred tretjeuvrščenim Laziem.