FA pokal: Liverpool z drugo ekipo do napredovanja v peti krog

Liverpool, 04. 02. 2020 22.02 |

Liverpool je v ponovitveni tekmi četrtega kroga FA pokala doma gostil nižjeligaša Shrewsbury Town. Redsi so zaradi nestrinjanja z natrpanim urnikom, s katerim se spopadajo angleške ekipe, na zelenico poslali rezervno postavo, v kateri ni bilo niti enega nogometaša prve ekipe. Kljub temu jim je na koncu uspelo priti do napredovanja. Edini zadetek na srečanju so si gosti zabili kar sami.

Klopp je lahko še toliko bolj vesel, saj se je Liverpool do napredovanja dokopal brez prvokategornikov. FOTO: AP

Prva tekma se je v Shrewsburyju končala z remijem 2:2, tudi po prvem polčasu drugega obračuna pa sta bili ekipi poravnani. Edini zadetek, ki se je kasneje izkazal za odločilnega, smo na Anfieldu videli v 75. minuti, ko je gostujoči branilec Ro-Shaun Williams nespretno posredoval pred svojim golom in z glavo premagal nemočnega vratarja Maxa O'Learyja. Trenutno 16. ekipi tretje angleške lige se do konca srečanja ni uspelo več vrniti, tako da Liverpool napreduje v peti krog.

Povprečna starost v začetni enajsterici Redsov je bila tokrat zgolj 19 let in 105 dni, vodil pa jo je trener ekipe do 23 let Neil Critchley, saj se je za bojkot odločil tudi Jürgen Klopp.

V petem krogu FA pokala Liverpoolčane čaka derbi s Chelseajem. Zanimiv bo tudi obračun med Derby Countyjem in Manchester Unitedom, saj za 'Ramse' nastopa legenda rdečih vragov Wayne Rooney.