Chelsea poglobil krizo Liverpoola: tretji poraz Redsov v 14 dneh

London, 03. 03. 2020 20.33 |

Chelsea je v osmini finala angleškega FA pokala na Stamford Bridgeu izločil Liverpool. Že v prvem polčasu se je med strelce vpisal Willian, na 2:0 pa je po samostojnem prodoru povišal Ross Barkley. To je bil za četo Jürgena Kloppa tretji poraz v zadnjih 14 dneh.

• Vrhunci tekme Chelsea - Liverpool
    01:29
    Vrhunci tekme Chelsea - Liverpool
  • Vrhunci tekme West Bromwich Albion - Newcastle United
    01:30
    Vrhunci tekme West Bromwich Albion - Newcastle United

Navijači londonskih modrih so se prvič veselili v 13. minuti. Liverpool je svojo akcijo začel graditi iz zadnje linije, a si je napako privoščil Fabinho, ki je žogo prepustil rojaku v vrstah Chelseaja Willianu. Ta je z roba kazenskega prostora sprožil močan, a dokaj nenatančen strel, ki pa ga rezervni vratar Redsov Adrian kljub temu ni uspel ubraniti. Pri izidu 1:0 je ostalo vse do konca polčasa.

Sadio Mane in soigralci so pred tem izgubili z Atleticom v Ligi prvakov in Watfordom v prvenstvu. FOTO: AP

V nadaljevanju so Redsi sicer poizkušali priti do vsaj zadetka, a so bili njihovi napadi jalovi. V 62. minuti je bil blizu povišanju rezervist Mason Mount – mladi Anglež je že v prvem polčasu nadomestil poškodovanega Matea Kovačića –, a je njegov poizkus iz prostega strela zaustavila prečka. Le dve minuti kasneje pa je na semaforju pisalo 2:0. Redsi so znova dokaj poceni izgubili žogo, Chelsea je hitro prešel v protinapad, ki ga je na koncu kronal Ross Barkley za končni izid in veliko slavje domačih.