
V zadnjem obdobju je odmeval veliki nogometni škandal, povezan s stavnicami, Luisa Figa pa povezujejo s politično korupcijo na Portugalskem. Dolgoletni igralec vrhunskih evropskih klubov, kot so Barcelona, madridski Real, milanski Inter, naj bi dobil 750 tisoč evrov podkupnine za pomoč pri volilni kampanji predsednika države Joseja Socratesa, je zapisala tiskovna agencija DPA.
Figo je takoj zanikal vse obtožbe v aferi, ki se vleče že od oktobra 2009: "Vse, kar lahko rečem, je, da so vse navedbe napačne. Čas bo pokazal resnico, saj so ta trenutek mediji močnejši in ne morem tekmovati z njimi." Po navedbah portugalskih časnikov naj bi bila plačila izvedena preko zasebnega podjetja, ki ga je vlada uporabljala za opravljanje različnih uradnih poslov. Figo je sicer dejal, da je podpisal pogodbo s podjetjem Tagus Park, ki naj bi tržila njegovo podobo in kot je dejal nogometaš, je šlo za normalno poslovno sodelovanje. Je pa tudi priznal, da je podprl Socratesa, vendar je bila to njegova osebna odločitev in tukaj ga profit ni zanimal.
Afera je na dan prišla, ko so odkrili posneti telefonski pogovor med predsednikom Socratesom in članom uprave Portugal Telecom Pedrom Soaresom in zanimivo je, da je slednji v sredo odstopil.
KOMENTARJI (22)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.