Ljubljana, 30. 05. 2018 21.44 |

Nogometaši Olimpije so le tri dni po velikem zmagoslavju v Prvi ligi Telekom Slovenije dodali še uspeh v pokalnem tekmovanju, v katerem so v finalni tekmi pred svojimi navijači v Stožicah prepričljivo s 6:1 ugnali moštvo Aluminija. Pri zmagovalcih so bili natančni Leon Benko dvakrat, Rok Kronaveter, Ricardo Alves, Goran Brkić in Issah Abass. Za Kidričane pa je bil uspešen Francesco Tahiraj.

Ljubljančani so tako državnemu naslovu dodali še pokalnega, ki so ga po prepričljivi igri in visoki zmagi z izidom 6:1 nad Aluminijem v Stožicah osvojili povsem zasluženo. Kar polnih 25 let je trajalo, da se je klub iz slovenske prestolnice veselil osvojitve obeh domačih lovorik, kar so najzvestejši privrženci zelene barve znali proslaviti.

Domači so stvari na svoje mesto začeli postavljati že v 18. minuti, ko je po ostrem predložku Dina Štigleca z leve strani z natančnim strelom s približno desetih metrov neubranljivo v desni spodnji kot gostujočih vrat zadel izkušeni hrvaški napadalec Leon Benko. Olimpija je vseskozi napadala in stiskala obroč okrog kazenskega prostora Aluminija, ki ni kazal prav nobenih ambicij po napadalnih akcijah. Tako je Rok Kronaveter v 35. minuti izkoristil lepo podajo razigranega Stefana Savića z desne strani za povišanje vodstva Olimpije na 2:0. Pred odhodom na glavni odmor se je v lepi priložnosti za dosego drugega zadetka na srečanju znašel odlični Kronaveter, a je njegov strel končal tik ob desni vratnici.

Izkušeni hrvaški napadalec Leon Benko je k prepričljivi zmagi zmajev proti Aluminiju prispeval dva zadetka. FOTO: Miro Majcen

Aluminij znižal, Olimpija ekspresno odgovorila z novimi zadetki
V začetku drugega polčasa so gostje poskušali s pogumnejšo igro priti do priložnosti za znižanje zaostanka, kar jim je naposled uspelo v 50. minuti, ko je po strelu Horvata z leve strani z roba kazenskega prostora domači vratar Aljaž Ivačič žogo le odbil do Francesca Tahiraja, ki mu ni bilo težko zadeti za 2:1. Po prejetem zadetku so varovanci nadarjenega hrvaškega strokovnjaka Igorja Bišćana znova vzeli stvari v svoje roke in le osem minut pozneje povišali na 3:1. Po lepi podaji Savića in nekoliko neposrečenem strelu Ricarda Alvesa se je na pravem mestu znašel Benko, ki mu ni bilo težko z neposredne bližine zadeti še svoj skupno peti zadetek v pokalnem tekmovanju.

Če je bil Portugalec nekoliko nespreten v 58. minuti, pa je v 65. natančno meril z roba kazenskega prostora za visokih 4:1 za zmaje. V zadnjih 20 minutah so pri Ljubljančanih v igro vstopili še Goran Brkić, Issah Abass in Nik Kapun, kar je še dodatno poživilo igro domačega moštva. Tako je prvi od omenjene trojice v 80. minuti lepo sledil prodoru Abassa po levi strani ter z natančnim strelom s približno 16 metrov natančno zadel levi spodnji kot gostujočih vrat za vodstvo Olimpije s 5:1. Piko na i zasluženemu slavju v Stožicah je postavil Abass v 85. minuti.