Füllkrug s hat-trickom junak zmage Borussie Dortmund proti Bochumu

Berlin, 28. 01. 2024 19.38 |

19. krog nemške Bundeslige se je zaključil z zmago Borussie Dortmund proti Bochumu s 3:1. Črno-rumeni so se z 10. zmago povzpeli na četrto mesto in tako prehiteli Leipzig, ki je v soboto kljub golu Benjamina Šeška s 5:2 izgubil proti tretjeuvrščenemu Stuttgartu.

Niclas Füllkrug je dvakrat uspešno izvedel enajstmetrovko.
Niclas Füllkrug je dvakrat uspešno izvedel enajstmetrovko. FOTO: AP

Borussia je povedla že v sedmi minuti po uspešno izvedenem strelu z bele točke Niclasa Füllkruga. Bochum je izenačil z avtogolom Nica Schlotterbecka v zaključku prvega polčasa, stvari pa je na svoje mesto postavil Füllkrug še z dvema zadetkoma v drugem delu. 30-letni napadalec je v 72. minuti zadel z glavo, v 91. pa je bil še drugič natančen s strelom z 11 metrov.

Statistika tekme Borussia Dortmund - Bochum
Statistika tekme Borussia Dortmund - Bochum FOTO: Sofascore.com

V drugi današnji tekmi je Union Berlin z 1:0 doma premagal zadnjeuvrščeni Darmstadt in se znova oddaljil od nevarne cone izpada v drugo ligo. Zanj je bila to 10. točka na zadnjih šestih tekmah.

Edini zadetek na tekmi je sredi drugega polčasa dosegel Benedict Hollerbach, trener Uniona Nenad Bjelica pa je dvoboj spremljal s tribune, saj je dobil tri tekme kazni zaradi udarca Leroya Saneja na tekmi sredi tedna proti Bayernu.

Na vrhu razpredelnice je Bayer Leverkusen, ki je v soboto zgolj remiziral z Mönchengladbachom. Drugi z dvema točkama zaostanka so nogometaši Bayerna, ki so bili v tem krogu boljši od Augsburga, tretji z 12 točkami zaostanka za prvim mestom pa je Stuttgart.