Goliada Atalante v drugem polčasu, Lecce ni bil kos izzivu

Lecce, 01. 03. 2020 16.40 |

J.B., N.A.
12

Nogometaši Atalante so v 26. krogu italijanskega prvenstva gostovali v peti škornja pri Lecceju. Gostje s severa so si v uvodu tekme uspeli zagotoviti prednost dveh zadetkov, ki pa so jo gostje do konca prvega polčasa uspeli nadoknaditi. O zmagovalcu je odločal drugi polčas, v katerem je zadel tudi Josip Iličić (2:7).

V luči izrednih ukrepov, ki so zaradi izbruha koronavirusa zajeli Apeninski polotok, so vodilni Serie A odpovedali številne tekme, med drugim tudi derbi kroga med Juventusom in Interjem. Na jugu je bilo bolj mirno, tekma med Leccejem in Atalanto je potekala pred polnimi tribunami, gostujoče moštvo pa si je po enakovrednem prvem polčasu v drugem zagotovilo visoko zmago.

Iličić je k novem zmagoslavju Atlalante prispeval zadetek in dve asistenci.
Iličić je k novem zmagoslavju Atlalante prispeval zadetek in dve asistenci. FOTO: AP

Atalanta je povedla po avtogolu branilca Giulia Donatija v 17. minuti, pet minut zatem pa je vodila že za dva gola. Po natančnem predložku Josipa Iličića iz kota je z glavo žogo v mrežo pospremil Duvan Zapata. Domači niso izgubljali časa, že v 29. minuti so našli pot do gostujoče mreže po zaslugi Riccarda Saponare, do konca prvega polčasa pa uspeli izenačiti - za avtogol se je opravičil Donati v 40. minuti (2:2).

V drugem polčasu pa je Lecce lahko le nemočno opazoval goliado Atalante, ki jo je otvoril prav Iličić z zvitim zadetkom, s katerim je pretental domačo obrambo. Sledil je dvojček Zapate, ki je tako vpisal hat-trick, za končnih 2:7 pa sta mrežo Lecceja v izdihljajih tekme zatresla Luis Muriel in Ruslan Malinovsky

Kalinić le dočakal prvenec
Nekdanji hrvaški reprezentant Nikola Kalinić je moral na prvi zadetek v majici Rome v tej sezoni čakati vse do tega vikenda, ko je Roma gostovala v Cagliariju. Na Sardiniji so povedli domačini, a je 32-letni Kalinić do polčasa dosegel kar dva zadetka. Golov ni manjkalo niti v drugem delu. Na 3:1 je povišal Justin Kluivert, nato je za domače v polno meril Gaston Pereiro, srečanje pa je dokončno odločil Aleksandar Kolarov. Mreža se je zadnjič zatresla v 89. minuti, ko je zgrešeno enajstmetrovko popravil Joao Pedro. Zmaga s 4:3 pomeni, da se je Roma Atalanti približala na tri točke zaostanka, a imajo Bergamčani tekmo manj.