Remi v Ljudskem vrtu med Mariborom in Muro, golijada v Celju

Celje, 23. 02. 2019 16.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 5 min

Nogometaši Celja so v 20. krogu PLTS premagali Gorico s 4:3. Dvoboj se je sicer začel zelo nenavadno, saj so v prvih sedmih minutah maloštevilni gledalci videli kar štiri zadetke, po dva v vsaki mreži. Maribor in Mura sta se pred lepim številom gledalcev v Ljudskem vrtu razšla brez zmagovalca (1:1).

Celjani so dobili razburljiv uvodni spomladanski dvoboj v prvoligaški konkurenci. Izbranci Dušana Kosiča, ki so jeseni imeli precej težav z doseganjem zadetkov (22), le trije klubi so dosegli toliko ali manj golov, so tokrat Novogoričanom brez pomoči kaznovanega Elvirja Ibiševića zabili štiri ter prišli do tretje zmage na zadnjih štirih tekmah. Na drugi strani se je niz porazov Gorice - to po novem vodi Nermin Bašić, ki je menjal legendo kluba Mirana Srebrniča - podaljšal že na pet porazov oziroma šest na zadnjih sedmih obračunih. Dvoboj v Celju se je začel zelo nenavadno. V prvih sedmih minutah so maloštevilni gledalci videli kar štiri zadetke, po dva v vsaki mreži. Že po dobre pol minute je Novogoričane v vodstvo povedel po osmih letih povratnik v goriški napad Etien Velikonja, ki je spretno prišel mimo neodločnih Tadeja Vidmajerja in Žana Zaletela, in unovčil podajo še enega novinca v primorski ekipi Kristijana Šipka.

Dušan Kosič
Dušan Kosič FOTO: Damjan Žibert

Vsega tri minute pozneje je Semir Smajlagić podvojil prednost gostov, potem ko se je na desni strani žoga od njegovega kolena odbila v mrežo, potem ko je izbijal Vidmajer. Celjani pa so takoj zatem odgovorili z enako mero. Najprej je Rudi Požeg Vancaš zadel z roba kazenskega prostora za 1:2 in dosegel deseti gol v sezoni. Le nekaj sekund zatem je napako novogoriške obrambe kaznoval še Dario Vizinger, prav tako z roba kazenskega prostora. Tudi v nadaljevanju sta ekipi še nekajkrat ogrozili vrata enih in drugih, med bolj nevarnimi je bil prosti strel Uroša Celcerja v 12. minuti s približno 20 metrov, ko je za malo zgrešil cilj. V 38. minuti pa so domači povedli, potem ko je Janez Pišek na robu kazenskega prostora podaljšal žogo do Amadeja Brecla, ta pa je nato malce z desne z diagonalnim strelom zadel za 3:2.

V 44. minuti so Kosićevi izbranci dosegli še četrti zadetek zapovrstjo, ko se je med strelce s 13 metrov spet vpisal Požeg Vancaš in z 11. golom prišel sam na vrh lestvice strelcev. Po gol manj so dosegli zdaj že nekdanji član Olimpije Andres Vombergar, Olimpijin Rok Kronaveter in Murin Rok Sirk. V uvodu drugega polčasa je bil najprej pred goriškim golom nespreten Mitja Lotrič, v 54. minuti pa je po mnenju sodnikov Lovro Cvek v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Velikonjo, goriški napadalec pa je potem zanesljivo izvedel najstrožjo kazen za 4:3. V 77. minuti pa je Gorica ostala na igrišču le z deseterico, saj je po drugem rumenem kartonu moral iz igre novi kapetan primorske ekipe Žiga Lipušček. Kljub temu je prek Smajlagića v 88. minuti prišla do nevarnega strela, ko se je izkazal Metod Jurhar.

Maribor do izenačenje po prepovedanem položaju?
Da je Mura v tej sezoni neugoden tekmec za vodilni Maribor, se je pokazalo tudi tokrat v praktično polnem Ljudskem vrtu. Potem ko je na prvi tekmi na tem stadionu igrala 0:0 in je v Fazaneriji slavila s 4:1, je tokrat prav tako odnesla točko. Lahko bi še kakšno več, če ne bi Maribor dosegel spornega zadetka za izenačenje. Kljub temu pa so izbranci Darka Milaniča (zaradi kazni je manjkal Luka Zahović), ki so bili v celotni gledano podjetnejši, končali niz petih zmag. Na drugi strani so Sobočani prišli do pomembne točke, znova pustili dober vtis in pokazali, da so resen kandidat tudi za zgornji del lestvice. Mariborčani so bili večji del prvega polčasa boljši tekmec, imeli pobudo, a te jim ni uspelo unovčiti, pa čeprav so imeli predvsem v 18. minuti izjemno priložnost za vodstvo. Takrat je po kotu Saša Ivković, pred tekmo je dobil priznanje navijačev Vijol'čni bojevnik za leto 2018, dobro sprožil z glavo, toda Matko Obradović je izvrstno posredoval in žogo odbil. Do nje je nato prišel še Felipe Santos, a tudi njegov poskus je bil plen Murinega vratarja. Ta se je izkazal tudi v 43. minuti po poskusu z glavo Dina Hotića.

Darko Milanič in Zlatko Zahović
Darko Milanič in Zlatko Zahović FOTO: Miro Majcen

Mura, pri kateri je med drugimi manjkal kaznovani Alen Kozar, se je v drugi polovici polčasa malce otresla pritiska in imela izvrstno priložnost v 27. minuti, ko je streljal Luka Šušnjara, na golovi črti pa je žogo odbil Aleksander Rajčević. Šušnjara je bil neuspešen tudi v 44. minuti s strelom od daleč. Že v 35. minuti je moral Darko Milanič opraviti prvo menjavo, seznamu poškodovanih, na katerem so Jan Mlakar, Gregor Bajde, Marko Šuler in Martin Milec, se je pridružil še Mitja Viler. V 52. minuti so se razveselili številni soboški navijači, teh se je zbralo več kot 2000, ko je Kenan Pirić žogo odbil le v bližino gola, Rok Sirk je nato z glavo žogo poslal v prečko, odbito žogo pa je mrežo prav tako z glavo pospravil Amedej Maroša. Dobrih deset minut pozneje so domači izenačili, ko je Aleks Pihler streljal, žoga je po odboju od enega domačih nogometašev prišla do Marcosa Tavaresa (ta je bil globoko v prepovedanem položaju), ta pa jo je pospravil v mrežo za svoj 147. prvoligaški zadetek, sedmega v sezoni.

V 73. minuti so znova zagrozili črno-beli, ko je z roba kazenskega prostora le za malenkost zgrešil Žan Karničnik. Tega je malo pozneje v kazenskem prostoru malce po stopalu kresnil Denis Klinar, a se sodniki niso odločili za najstrožjo kazen. V zadnjih minutah pa je bilo dogajanje ob sicer glasnih navijačih mirnejše, tako da sta si ekipi razdelili plen.