Goričani so si predčasno zagotovili napredovanje

Nova Gorica, 09. 05. 2022 10.06 |

Nogometaši Gorice se vračajo med slovenske nogometne prvoligaše. Kranjski Triglav je v soboto doma klonil v obračunu z Brežicami in s tem potrdil razplet boja za prvo mesto, Goričani pa so dan kasneje remizirali na Ptuju. Zapleta pa se boj za obstanek v 2. SNL.

Vodilni Goričani so v nedeljo gostovali na Ptuju, a Primorci niso imeli pravega rezultatskega motiva. Četa Mirana Srebrniča je dvakrat povedla, obakrat po golu Etiena Velikonje, ki je prvič zadel v 19. minuti, gostitelji pa so preko Vica Miljanića izenačili deset minut kasneje. Kapetan Gorice je pet minut pred koncem prvega polčasa zadel z bele točke, v 76. minuti pa je bil drugič na tekmi uspešen še Miljanić in zadel za končnih 2:2. Goriški nogometaši so po koncu tekme proslavili povratek med najboljše klube v državi.