Griezmann jeziček na tehtnici ob zmagi 'Atletov' v Valladolidu, Real stežka do novih točk

Valladolid/Madrid, 15. 12. 2018 22.01 |

Nogometaši madridskega Atletica so v 16. krogu španskega državnega prvenstva gostovali v Valladolidu in v zelo zanimivem obračunu z dvema zadetkoma Antoina Griezmanna slavili s 3 : 2. Njihov mestni rival Real pa je na Santiago Bernabeu gostil skromni Rayo Vallecano in ga po zelo klavrni igri ter zadetku Karima Benzemaja premagal z minimalnih 1 : 0.

To je bila nova, zelo medla predstava aktualnih evropskih klubskih prvakov pred domačimi navijači, ki so nekaj minut pred uvodnim sodnikovim žvižgom na sredi zelenice Santiago Bernabeua z bučnim aplavzom pozdravili letošnjega dobitnika zlate žoge, njihovega ljubljenca Luko Modrića.

Namesto suverene igre in prepričljive zmage proti sila skromnemu Rayu Vallecanu so privrženci 'belega baleta' doživeli novo razočaranje, a s srečnim rezultatskim koncem, za katerega je z zgodnjim zadetkom že v 13. minuti poskrbel Karim Benzema. Varovanci argentinskega strokovnjaka Santiaga Solarija so tako prišli do svoje devete prvenstvene zmage, ki jih je točkovno povsem izenačila s trenutno drugouvrščenim mestnim rivalom Atleticom (29 točk), vodilna Barcelona, ki omenjenima tekmecema na vodilnem položaju 'beži' za pičli dve točki (31) bo svojo ligaško preizkušnjo odigrala v nedeljo proti Leganesu.

Francoski reprezentančni zvezdnik Antoine Griezmann je z dvema zadetkoma na gostovanju pri Valladolidu prispeval ključni delež za zmago madridskega Atletica z 2 : 3. FOTO: AP

Ko je razpoložen Griezmann ...
'Colchonerosi' so gostovali pri vselej neugodnem Valladolidu in ob polčasu vodili s prepričljivih 2 : 0, a se na koncu morali krčevito boriti za nove tri točke. Najprej je v 25. minuti junak Atletica Antoine Griezmann s filigransko natančno globinsko podajo lepo zaposlil Nikolo Kalinića, ki je mojstrsko zadel za vodstvo gostov z 1 : 0. Do zaključka prvega dela igre smo spremljali bolj ali manj igro med obema kazenskim prostoroma; vse do 45. minute, ko je zaradi prekrška domačega branilca v kazenskem prostoru Griezmann z natančno izvedeno enajstmetrovko povišal vodstvo 'Atletov' na 2 : 0.

Nadaljevanje dvoboja je prineslo rezultatski zasuk; v 56. minuti je na 1 : 2 znižal Calero, da bi Saul z avtogolom le šest minut pozneje na veliko navdušenje domačih navijačev matiral svojega vratarja Jana Oblaka in nehote izenačil izid na 2 : 2. Deset minut pred koncem rednega dela tekme pa je branilec Madridčanov Savić lepo podal do Griezmanna, ki je v svojem slogu z drugim zadetkom na srečanju poskrbel za veliko veselje v taboru Atletica. Slednji je tako prišel do svoje osme prvenstvene zmage.