Guardiola: Sodili me bodo le po dosežkih v Ligi prvakov

Manchester, 03. 02. 2020 06.00 |

Manchester City je v prejšnjih dveh sezonah pod vodstvom Pepa Guardiole dvakrat dvignil trofejo Premier League, ob tem pa v vitrino pospravil tudi nekaj pokalnih lovorik. Vendar to po mnenju Katalonca ni dovolj. Prepričan je, da bodo njegov staž na Etihadu sodili le po uspehih v Ligi prvakov.

Manchester City je pod vodstvom Pepa Guardiole dvakrat zapored sedel na prestol angleškega prvenstva. Skupno je Katalonec na trenerskem stolčku sinjemodrih osvojil kar pet lovorik, a najbolj zaželena se mu vztrajno izmika.

V prejšnji sezoni je City, v tesnem boju z Liverpoolom, osvojil drugi zaporedni naslov angleških prvakov. FOTO: AP

"Pretekla sezona je bila izjemna, vendar nam ljudje pogosto očitajo, češ, niste osvojili Lige prvakov," z razočaranjem pove Guardiola. V zadnjih dveh sezonah je njegove varovance v četrtfinalu elitnega evropskega tekmovanja izločil prav angleški tekmec, lani je bil boljši Tottenham, predlani Liverpool.

Žreb kroglic sinjemodrim tudi v aktualni sezoni ni bil namenjen. City se bo v osmini finala Lige prvakov meril z madridskim Realom.

"Sodili me bodo le po dosežkih v Ligi prvakov. Če mi v svoji zadnji sezoni na Etihadu ne bo uspelo osvojiti elitne lovorike, bodo moj staž na trenerskem stolčku označili za neuspeh. Tega se dobro zavedam," je zagotovil Katalonec.

Guardiola je v svoji trenerski karieri dvakrat dvignil trofejo Lige prvakov. V sezoni 2008/09 je Barcelono vodil do zmage v rimskem finalu proti Manchester Unitedu, dve leti kasneje je njegovim varovancem ponovno uspelo poraziti rdeče vrage, tokrat kar na londonskem Wembleyju.