Haaland prekinil strelski post za pomembno zmago Borussie Dortmund

Dortmund, 18. 04. 2021 17.30 |

M.G., STA
0

Erling Haaland se je po sedmih sušnih tekmah (v vseh tekmovanjih, tudi reprezentančnih akcijah) vrnil med strelce. Tokrat je zabil dvakrat za pomembno zmago Borussie Dortmund v 29. krogu nemške Bundeslige proti Werderju iz Bremna. Četa Edina Terzića je slavila prepričljivo, s kar 4:1, in se znova povzpela na peto mesto.

Statistika Haalanda na tekmi z Werderjem
Statistika Haalanda na tekmi z Werderjem FOTO: Sofascore.com

Dortmund je danes vse dvome o zmagi odpravil v le nekaj minutah prvega polčasa. Najprej je sicer Milot Rashica goste popeljal v vodstvo v 14. minuti, toda po izenačenju Giovannija Reyne (29.) je dvakrat udaril prvi zvezdnik rumeno-črnih Erling Haaland. Najprej je v polno zadel v 34., potem pa še v 38. minuti z bele točke in svoji ekipi z devetim dvojčkom golov v sezoni zagotovil trdno vodstvo, ki ga je Dortmund na koncu brez težav spremenil v zmago. Dortmund je zdaj na petem mestu in spet bližje tekmecem v boju za Ligo prvakov, kamor v Nemčiji vodijo prva štiri mesta v bundesligi.

To je bila edina današnja tekma, saj je morala berlinska Hertha zaradi štirih primerov okužb z novim koronavirusom celotno ekipo poslati v karanteno. Po 14 dneh bodo Berlinčani spet lahko aktivni, v tem času pa bodo morali v vodstvu tekmovanja najti nove termine za tri tekme, ki jih Hertha v tem času ne bo mogla igrati: za danes predviden obračun z Mainzem ter še tekmi s Freiburgom in Schalkejem.