Haaland: Štirje goli? Ob polčasu sem popil energetski napitek

AVTOR
M.J. /
KOMENTARJI
53
Norveški najstnik Erling Braut Haaland je blestel na berlinskem olimpijskem stadionu. Nogometaš Boruissie iz Dortmunda je domači Herthi v dobre pol ure zabil štiri gole. Tekma v prestolnici pa bo šla v nemške nogometne anale tudi zaradi nastopa Youssoufe Moukoka, ki je v 85. minuti prvič okusil slast nastopa v elitni bundesligi. Kamerunec je v petek praznoval 16. rojstni dan, trener Lucien Favre pa mu je dal priložnost za igro, s čimer je postal najmlajši nogometaš, ki je zaigral v nemški prvi ligi. "To je največji talent v zgodovini nogometa," je Haaland kar malce pretiraval pri oceni svojega soigralca.

Klubska statistika Haalanda v sezoni 2019/2020
Klubska statistika Haalanda v sezoni 2019/2020FOTO: Sofascore.com

Erling Braut Haaland je odigral briljantno tekmo v nemški prestolnici in ob zmagi Borussie proti Herthi (5:2) zabil štiri gole (47., 49., 62., 79. minuta).

Mladi Norvežan je v sezoni 2019/20 na vseh tekmovanjih zabil skupno 44 golov, od tega 28 za Salzburg in po januarskem prestopu še 16 za Dortmund. Tudi v letošnjem tekmovalnem obdobju je zabil šest golov v nemškem prvenstvu ter štiri v Ligi prvakov. Nagrado zlati deček so v 17-letni zgodovini med drugimi prejeli tudi Lionel Messi, Kylian Mbappe, Sergio Agüero, Paul Pogba in Wayne Rooney.

Torej je vse zadetke na olimpijskem stadionu zabil v nadaljevanju, kar daje njegovemu dosežku še večjo težo. "Zakaj sem zabijal le v drugem polčasu? Verjetno zato, ker sem ob pavzi v slačilnici popil energetski napitek. Povsem resno pravim," jeBildu zaupal Norvežan. "Dobil sem krila, a to ni bil napitek, ki ti da krila. Vem le to, da sem zabil štiri lepe gole in pomagal ekipi k novi zmagi. To je najvažnejše," je še dodal 20-letni napadalec rumeno-črnih. Haaland je komentiral tudi debi Youssoufa Moukokeja za Borussio. 16-letnik je postal najmlajši debitant v bundesligi. Mimogrede, Dortmundčani so se prebili na drugo mesto prvenstvene razpredelnice, točko zaostajajo za vodilnim Bayernom, ki je doma remiziral z Werderjem (1:1).

Statistika Erlinga Haalanda v dresih Borussie Dortmund in norveške članske reprezentance v letu 2020.FOTO: Sofascore.com

"On je največji nogometni talent v zgodovini. Uživam, ko igram z njim. Ima le 16 let in pred njim je sijajna kariera, v to sem prepričan. Veliko boljši je, kot sem bil sam v njegovih letih. Veseli smo, ker je del Borussie," je za Bilddejal Norvežan.