Haaland zadel za zmago Dortmundčanov v zadnjem napadu, tudi Bayern vpisal tri točke

Düsseldorf, 13. 06. 2020 17.17 |

Nogometaši Borussie so v 31. krogu nemške Bundeslige v gosteh premagali Fortuno Düsseldorf (1:0), potem ko je v zadnji akciji tekme zadetek z glavo dosegel tokratni rezervist in povratnik po poškodbi Erling Braut Haaland. V večernem obračunu se je do zmage na derbiju kroga dokopal tudi vodilni Bayern, ki je doma odpravil Borussio Mönchengladbach (2:1). Odločilni zadetek je v 86. minuti prispeval Leon Goretzka. Razlika na vrhu tako ostaja 7 točk.

Erling Braut Haaland (desno) se je takole razveselil zadetka.
Erling Braut Haaland (desno) se je takole razveselil zadetka. FOTO: AP

Borussia Dortmund je sicer dosegla zadetek že v rednem delu tekme, s krasnim volejem se je v 65. minuti tekme izkazal Raphaël Guerreiro, a je glavni sodnik tekme Sascha Stegemann zadetek po posredovanju VAR-a razveljavil, saj je ta pokazal, da je pred strelom Guerreira žoga zadela v roko. Trpljenje Borussie je naposled globoko v sodnikovem dodatku (tekla je 95. minuta) le odrešil Erling Braut Haaland, norveški čudežni deček, ki se je takoj po vrnitvi po poškodbi kolena vpisal med strelce in poskrbel za 20. zmago Borussie v tej sezoni Bundeslige. Z natančno podajo, ki je romala točno na glavo Haalanda, se je tokrat izkazal Manuel Akanji. Haaland je sicer v igro vstopil kot rezervist, in sicer v 61. minuti tekme, ko je zamenjal belgijskega vezista Axela Witsela. Borussia, ki tokrat z igro ni navdušila, proti vratom domačinov je sprožila le štirikrat, je zdaj pri 66 točkah. Tretji RB Leipzig jih ima 62.

Varovanci Hansija Flicka so s pomočjo VAR-a preživeli uvodni nalet gostov, potem ko se je izkazalo, da je bil vezist Borussie Mönchengladbach Jonas Hofmann ob zadetku v prepovedanem položaju. Bayern se je nato 26. minuti dokopal do vodstva, ko je za zadetek poskrbel komaj 19-letni nizozemski up Joshua Zirkzee. Ta je izkoristil slabo podajo vratarja Yanna Sommerja in 's prve' z razdalje poslal žogo v nebranjeno mrežo gostov. A veselje Bavarcev ni trajalo dolgo, saj je dobrih deset minut pozneje z nespretnim posredovanjem za avtogol in izenačenje na 1:1 poskrbel Benjamin Pavard.

Pavard se je za avtogol v drugem polčasu oddolžil s podajo, ko je z desne strani v 86. minuti tekme poslal natančen in hiter predložek po tleh, žogo pa je v gol mojstrsko preusmeril Leon Goretzka. Z drugim zadetkom Bayerna je poskrbel za vodstvo domačinov z 2:1. Bayern je tekmo rutinirano pripeljal do konca in vpisal še 73. točko sezone, s čimer jih ima po 31. krogu (tako kot po 30.) sedem več kot drugouvrščena Borussia Dortmund. Borussia Mönchengladbach ostaja pri 56 točkah in se ji z Bayerjem obeta 'krvav' boj za četrto mesto, ki še vodi v Ligo prvakov.