Hat-trick Jarroda Bowena prekinil črno serijo West Ham Uniteda

London, 26. 02. 2024 22.55 |

Angleški prvoligaš West Ham United je v 26. krogu angleške Premier lige prekinil črni niz. Londončani namreč niso zmagali že vse od 28. decembra, ko so v gosteh presenetljivo premagali Arsenal, sedaj pa so s 4:2 premagali še eno londonsko moštvo in sicer Brentford. S tremi zadetki je zablestel prvi strelec moštva Jarrod Bowen.

Navijači West Hama so na zmago čakali skoraj dva meseca, saj njihovi ljubljenci od konca decembra niso uspeli zmagati na osmih tekmah (šestih prvenstvenih in dveh pokalnih). In ne le to, West Ham na zadnjih treh tekmah v Premier ligi ni dosegel gola. Tokrat pa je že na samem začetku tekme na sceno stopil Jarrod Bowen, ki je proti Brentfordu v prvih sedmih minutah dosegel dva zadetka in poskrbel za vrnitev veselja na London Stadium.

Jarrod Bowen
Jarrod Bowen FOTO: AP

Neil Maupay je sicer hitro, že v 13. minuti, znižal na 2:1, a kaj ko je po dobri uri igre še tretjič zapored udaril Bowen, ki je tako dosegel svoj prvi hat-trick v karieri in hkrati postal prvi nogometaš West Hama, ki je dosegel hat-trick na London Stadiumu. Bowen ima sedaj v letošnji premierligaški sezoni na kontu že 14 zadetkov, več od njega jih imata le Mohamed Salah (15) in Erling Haaland (17).

Za še več veselja domačih navijačev je s pravo raketo v 69. minuti poskrbel brazilski bočni branilec z italijanskim potnim listom Emerson Palmieri, ki je vodstvo povišal na 4:1, končnih 4:2 pa je v 82. minuti postavil gostujoči napadalec Yoane Wissa.

Statistika tekme West Ham United - Brentford
Statistika tekme West Ham United - Brentford FOTO: Sofascore.com

West Ham United je z 11. ligaško zmago v sezoni prehitel Newcastle United in Wolverhapton Wanderers ter se povzpel na osmo mesto, Brentford pa ostaja 16.