Hat-trick prerojenega Iličića, z goloma tudi Zajc in Birsa

Chievo, 21. 10. 2018 17.06 |

V 9. krogu italijanske Serie A so zablesteli Slovenci. Josip Iličić je na gostovanju z izjemnim hat-trickom preluknjal mrežo Chieva, edini zadetek za domače pa je dosegel Valter Birsa (1:5). Med strelce se je na tekmi s Frosinonom vpisal tudi Miha Zajc, a je njegov Empoli kljub temu prišel le do točke (3:3).

Slovenski reprezentant Josip Iličić je v 9. krogu italijanskega prvenstva proti Chievu vknjižil kar tri zadetke. Nogometaš Atalante, ki je sicer na zadnji tekmi slovenske izbrane vrste s Ciprom vknjižil rdeč karton, je na italijanskih zelenicah spet zablestel. Niz zadetkov je začel z neverjetnim golom z razdalje v 28. minuti, v drugem polčasu pa le še stopnjeval svojo formo. V pičlih dveh minutah se je še dvakrat vpisal na listo strelcev.

Iličić je s hat-trickom kronal prvi zadetek v tej sezoni Serie A.
Iličić je s hat-trickom kronal prvi zadetek v tej sezoni Serie A. FOTO: Damjan Žibert

Iličićeva Atalanta je tako vknjižila visoko zmago na gostovanju v Chievu, edini zadetek za domače pa je v 84. minuti z bele točke dosegel prav Valter Birsa (1:5).

Svoj prvi zadetek v tej sezoni je proti Frosinone dosegel tudi Miha Zajc, slvoenski reprezentant je izkoristil lepo podajo pred gol soigralca Luce Antonellija in zatresel mrežo domačih. S tem je izničil avtogol Matiasa Silvestreja v začetku tekme, a se je s soigralci po koncu moral zadovoljiti s točko.

Chievo - Atalanta 1:5 (0:2)
Birsa 84.; De Roon 25., Iličić 28., 50., 52., Gosens 72.

Frosinone - Empoli 3:3 (1:1)
Silvestre 8./ag, Ciofani 54./11m, 63.; Zajc 32., Silvestre 48., Ucan 79.