Hit francoske Ligue 1: Elsnerjev Amiens le še zmago od Lige prvakov

Amiens, Angers, Toulouse, Marseille, 02. 11. 2019 22.25 |

Niz brez poraza, zadnjega je Amiens pod vodstvom novega trenerja Luka Elsnerja utrpel ob koncu septembra, še traja, potem ko je Elsner z varovanci pred domačimi navijači v 12. krogu Ligue 1 premagal Brest (1:0). Amiens zdaj le še za tri točke zaostaja za tretjim mestom, ki ob koncu sezone prinaša vozovnico za skupinski del Lige prvakov.

Elsner (na fotografiji), ko je še vodil ljubljansko Olimpijo.
Elsner (na fotografiji), ko je še vodil ljubljansko Olimpijo. FOTO: Damjan Žibert

Četudi je Sehrou Guirassy že v drugi minuti zapravil strel z enajstih metrov, je Amiens slovenskega trenerja Luka Elsnerja uspel premagati Brest. Za zmago je v 27. minuti zadel Juan Ferney Otero: kolumbijski krilni napadalec je bil med strelci tudi na nedavni tekmi ligaškega pokala, kjer je Amiens v sredo dramatično s s 3:2 premagal Angers, in tako pomagal podaljšati nepremagljivi niz svojega moštva na šest tekem v vseh tekmovanjih. Dve zmagi in trije prvenstveni remiji so "samoroge" izstrelili v zgornji del lestvice, kjer imajo severnjaki zdaj s sicer tekmo več le še tri točke manj od tretjeuvrščenega Nantesa, ki bi, če bi se sezona končala v tem trenutku, dobil zadnjo od treh neposrednih francoskih vozovnic za nastop v skupinskem delu Lige prvakov za sezono 2020/21.

TEKMA

Lyon je po zamenjavi trenerja, debitanta Sylvinha je nasledil veliko izkušenejši Rudi Garcia, vknjižil drugo zaporedno zmago. Na gostovanju pri Toulousu je bilo dramatično, saj je svoj drugi gol na tekmi, ki se je na koncu izkazal za odločilnega, nizozemski reprezentant Memphis Depay zabil v 95. minuti (3:2). Marseille je na obračunu dveh nekdanjih Garciajevih ekip doma premagal Lille po zaslugi avtogola Gabriela Magalhaesa v 79. minuti in francoskega predstavnika v letošnji sezoni Lige prvakov tudi prehitel na lestvici, kjer je pristaniško moštvo zdaj na četrtem mestu (2:1). Angers, ki ga je kot že rečeno izločil Elsnerjev Amiens, pa je na pokalni neuspeh odgovoril z nadaljevanjem izjemnih predstav v prvenstvu, saj je moštvo trenerja Stephana Moulina z enajstmetrovko njegovega soimenjaka Stephana Bahokena v 26. minuti premagalo tudi Strasbourg (1:0). Vodilni Paris Saint-Germain ima na vrhu lestvice sedem točk porednosti pred Angersom in osem pred Nantesom, ekipo slovenskega reprezentanta Reneja Krhina, ki ima še tekmo manj od obeh sosedov na lestvici.