Howard po poti Schmeichla, Friedla in Robinsona ...

Liverpool, 05. 01. 2012 08.18 |

Američan Tim Howard se je v 20-letni zgodovini elitnega angleškega nogometnega tekmovanja Premier League zapisal kot četrti vratar, ki je dosegel gol.

Tim Howard
Tim Howard FOTO: Reuters

Zadnji steber obrambe Evertona in ameriške reprezentance je zadetek dosegel na sredini tekmi proti Boltonu, njegova ekipa pa je navkljub temu na domačem igrišču klonila z 1:2. Tim Howard, ki je na sredini tekmi odigral 250. tekmo za moštvo iz Liverpoola, je zadetek dosegel v 63. minuti, madžarskega vratarja Boltona Adama Bogdana pa je premagal s strelom iz svojega kazenskega prostora. Navdušenje njegovih soigralcev in domačih privržencev sta pokvarila David N'Gog in Gary Cahill. Prvi je izenačil štiri minute po Howardovem spektakularnem golu, drugi pa je zmagoviti zadetek dosegel v 78. minuti. V Premier League so doslej gole dosegli še trije vratarji: Danec Peter Schmeichel leta 2001, Američan Brad Friedel leta 2004 in Anglež Paul Robinson leta 2011.