Ibra odločil tekmo s škarjicami, povratnik Ronaldo za gol rabil le tri minute

Videm, 01. 11. 2020 17.05 |

T.Š., M.G.
42

Nogometaši Milana ostajajo neporaženi v tej sezoni, potem ko so v 6. krogu Serie A premagali Udinese v gosteh (2:1). Tekmo je s škarjicami odločil zimzeleni Zlatan Ibrahimović, ki je s sedmimi zadetki prvi strelec Serie A. Do zmage tudi Juventus, ki se je pobral po sredinem porazu z Barcelono. Tokrat je Stara dama s 4:1 slavila na gostovanju pri Spezii.

Zlatan Ibrahimović je takole matiral nemočnega Juana Mussa.
Zlatan Ibrahimović je takole matiral nemočnega Juana Mussa. FOTO: AP

V vratih Milana je bil  znova prvi vratar Gianluigi Donnarumma, ki se je vrnil iz karantene, sicer pa trener Stefano Pioli ni spreminjal udarne postave v primerjavi z zadnjo ligaško tekmo proti Romi. Milan je povedel v 18. minuti, ko je po Švedovi podaji neubranljivo zadel Franck Kessie. Na začetku drugega polčasa je glavni sodnik dosodil najstrožjo kazen po prekršku Alessia Romagnolija, uspešni izvajalec je bil Rodrigo de Paul.  V 47. minuti je bil izid izenačen.

Odločitev je padla v 83. minuti: zimzeleni švedski napadalec balkanskega rodu Zlatan Ibrahimović je atraktivno, s "škarjicami" poslal žogo v mrežo. To je bila še peta zmaga Milana na šestih tekmah. Milanska zasedba zdaj vodi na lestvici Serie A s 16 točkami in z razliko v golih 14:5. V italijanskem državnem prvenstvu sta neporaženi še dve moštvi, Sassuolo in Juventus. Ibra je dosegel gol na zadnjih šestih ligaških tekmah, v sezoni pa je v prvenstvu dosegel že sedem golov in je na vrhu lestvice strelcev Serie A.

Povratnik Ronaldo za gol potreboval le tri minute, zmaga Juveta
Juventus se je po težkem porazu z Barcelono med tednom pobral in odgovoril v italijanskem državnem prvenstvu. V 6. krogu Serie A je zanesljivo slavil na gostovanju pri Spezii (4:1). Po 21 dnevih odsotnosti s tekmovalnih prizorišč se je vrnil tudi Cristiano Ronaldo, ki je zablestel z dvema zadetkoma.

Cristiano Ronaldo ob prvem zadetku po povratku po koronavirusu.
Cristiano Ronaldo ob prvem zadetku po povratku po koronavirusu. FOTO: AP

Juventus je sicer povedel že v 14. minuti, ko je zadel španski napadalec Alvaro Morata, ta je bil nato uspešen še deset minut pozneje, a je njegov zadetek VAR razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Na 1:1 je še pred koncem prvega polčasa izenačil Tržačan Tommaso Pobega. V drugem polčasu je v 56. minuti v igro vstopil portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo in hitro spremenil potek srečanja. Z lepo podajo ga je le tri minute po vstopu v igro našel soigralec v napadu Alvaro Morata, sveži in spočiti Ronaldo, ki je moral kar dobra dva tedna preživeti v karanteni zaradi pozitivnega testa na novi koronavirus, pa je bil prehiter za obrambo Spezie, nato pa mojstrsko preigral še vratarja ter povedel Staro damo v vodstvo. Na 3:1 je v 67. minuti povišal francoski vezist Adrien Rabiot, ki se je odločil za precej sebično, a uspešno potezo in s preigravanjem ter natančnim strelom povedel Staro damo v udobno vodstvo. Končnih 4:1 je v 76. minuti postavil Ronaldo, tokrat s strogo dosojene enajstmetrovke po prekršku nad Federicom Chieso. Portugalec se je ob strelu z bele točke odločil za znamenito 'panenko', ki mu je do potankosti uspela.