Handanović junak Interja, Ibrahimović zadel prvi gol po povratku

Cagliari, 11. 01. 2020 16.31 |

Nogometaši Milana so z gostovanja pri Cagliariju odnesli celo kožo (0:2). Za to sta poskrbela Rafael Leao in Zlatan Ibrahimović. Šved je prvič po povratku na Apeninski polotok tekmo začel v prvi postavi in takoj upravičil zaupanje Stefana Piolija. Lazio je še poglobil krizo Napolija, pod edini zadetek se je podpisal Ciro Immobile. V derbiju večera pa smo videli mrk Interja v drugem polčasu, ki bi celo izgubil, če ne bi imel v svojih vrstah Samirja Handanovića. Na koncu je bilo 1:1.

Handanović (na fotografiji) je prvi vratar in kapetan Interja.
Handanović (na fotografiji) je prvi vratar in kapetan Interja. FOTO: AP

Inter ne bi mogel bolje začeti derbija z bližnjo Atalanto. V četrti minuti je udarila naveza Romelu LukakuLautaro Martinez. Belgijec je po dvojni podaji lepo zaposlil Argentinca, ki je žogo poslal med nogama Pierluigija Gollinija. Naslednjo veliko priložnost smo videli v 40. minuti,  ko se je prvič na srečanju izkazal Samir Handanović. Nekdanji reprezentančni vratar je ubranil strel z glavo Rafaela Toloia

V drugem delu je igrišče kmalu zapustil prvi napadalec Atalante Duvan Zapata, nadomestil ga je vezist Ruslan Malinovski. Poteza se je izkazala za zadetek v polno, Ukrajinec pa bi lahko že kaj kmalu po vstopu postal junak gostov. V 55. minuti je namreč sprožil nevaren strel z razdalje, Inter pa je rešil okvir vrat. Četa Antonia Conteja se je v drugih 45 minutah preveč osredotočala na obrambo, večkrat se je zgodilo, da je bil Martinez edini domači igralec na gostujoči polovici, kar so nogometaši boginje znali izkoristiti. Priložnosti so se vrstile, v 75. pa je bila Contejeva taktika dokončno kaznovana. Robin Gosens je bil ob Antoniu Candrevi dovolj iznajdljiv, da je presenetil nemočnega Handanovića za izenačenje na 1:1. Kaj kmalu zatem bi lahko na semaforu pisalo 1:2. Alessandro Bastoni je v 88. minuti storil prekršek v lastnem kazenskem prostoru, Gianluca Rocchi pa ni okleval in je nemudoma pokazal na belo točko. Odgovornost je nase prevzel Luis Muriel, zadnjo besedo pa je imel Handanović, ki je še enkrat več dokazal, zakaj upravičeno velja za pravega velemojstra branjenja enajstmetrovk.

Inter je lahko na koncu s točko celo zadovoljen, a do konca prvenstva si podobnih tekem ne bo smel privoščiti več veliko. Črno-modri so začasno sicer skočili na prvo mesto, pred Juventusom, ki svojo tekmo igra v nedeljo, imajo točko prednosti. Rimski Lazio je tretji in ima štiri točke manj od Milančanov.

Inter - Atalanta

Zlatan Ibrahimović še ni rekel zadnje. Šved je tekmo na vroči Sardiniji začel od prve minute in bil eden najzaslužnejših za zelo pomembno zmago Milana. Tik po začetku drugega polčasa je prvi zadetek z veliko mero sreče zabil Rafael Leao, končnih 0:2 pa je postavil prav legendarni švedski napadalec. Ta je iz zahtevnega položaja žogo natančno poslal za hrbet rojaka Robina Olsena, ki je bil brez možnosti. 38-letnik je z glavo v 82. minuti še drugič meril v polno, a je bil njegov zadetek upravičeno razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Cagliari je po izjemnem uvodu v sezono v zadnjem času izgubil nekaj zanosa. Valter Birsa in soigralci so zabeležili še četrti zaporedni prvenstveni poraz in zasedajo šesto mesto, sledijo pa jim prav Milančani, ki imajo štiri točke zaostanka.

Cagliari - Milan

Lazio potrdil kandidaturo za naslov
Rimski Lazio je prišel do še desete zaporedne prvenstvene zmage. Proti Napoliju je edini zadetek v 82. minuti zabil Ciro Immobile, potem ko si je veliko napako v vratih gostov privoščil David Ospina. Italijanski napadalec je na 18. prvenstveni tekmi zabil že 20. zadetek.