Ibrahimović v novo sezono z 'doppietto' in zmago svojega Milana

, 21. 09. 2020 22.55 |

STA, J.K.
7

Nogometaši italijanskega nogometnega velikana AC Milana so z zmago odprli novo državno prvenstvo. Na svojem stadionu so z 2:0 premagali Bologno, junak tekme je bil švedski napadalec Zlatan Ibrahimović.

Ibrahimović (na fotografiji) proslavlja po golu v mreži Bologne.
Ibrahimović (na fotografiji) proslavlja po golu v mreži Bologne. FOTO: AP

Švedski nogometni as Zlatan Ibrahimović je dosegel oba gola, prvega v prvem polčasu, drugega pa v drugem s pomočjo enajstmetrovke, ki je pokopala upe Bologne v 50. minuti. Lov na vsaj častni gol je bil za varovance legendarnega srbskega stratega Siniše Mihajlovića še težji od 88. minute naprej, ko je bil z drugim rumenim kartonom izključen Mitchell Dijks.

V torek bodo na sporedu še zadnji trije obračuni uvodnega kroga, v katerih bodo igrali tudi nogometaši Interja z nekdanjim slovenskim reprezentančnim vratarjem Samirjem Handanovićem in nogometaši Atalante, kluba slovenskega reprezentanta Josipa Iličića, ki po daljši odsotnosti spet trenira v klubskem centru.

Inter bo gostoval pri Beneventu, Atalanta pa pri Laziu.