Iličić tragični junak ob porazu Atalante v Genovi, Juve še naprej brez milosti

Torino, 22. 12. 2018 18.49 |

V italijanski Serie A so odigrane zadnje tekme v tem koledarskem letu. Napoli je pred svojimi gledalci komaj premagal borbeni Spal, zanj je vso tekmo igral Jasmin Kurtić (1:0), Atalanta našega Josipa Iličića pa je izgubila v Genovi (1:3). Kranjčan je v prvem polčasu zgrešil enajstmetrovko. Juventus je pred domačimi gledalci premagal Romo (1:0), edini gol je dosegel Mario Mandžukić in ostaja edini neporaženi v Italiji.

Vrhunci tekme Juventus - Roma

V italijanski Serie A je naš reprezentant Josip Iličić z Atalanto gostoval v Genovi. V 36. minuti je imel priložnost zabiti gol z najstrožje kazni, a je njegov strel vratar Andrei Radu ubranil. Domače je v vodstvo nato še pred koncem prvega polčasa popeljal Poljak Krzysztof Piatek. V nadaljevanju je Atalanta dobila še en strel z bele točke, ki pa ga je bolje izvedel Kolumbijec Duvan Zapata. A Genoa je vseeno prišla do treh točk, za kar sta poskrbela Darko Lazović in vnovič Poljak Piatek, ki je na stadionu Luigi Ferraris postavil končni izid 3:1.

Mario Mandžukić je bil vnovič odločilen ob zmagi Juventusa.
Mario Mandžukić je bil vnovič odločilen ob zmagi Juventusa. FOTO: AP

V derbiju Serie A je domači Juventus z zadetkom Maria Mandžukića, podal je Mattia De Sciglio, prišel do zmage proti Romi (1:0). Hrvat je dobil zračni dvoboj z Davidejem Santonom in z glavo ukanil sicer zelo razpoloženega švedskega vratarja Robina Olsna. Gostitelji so bili boljši tekmec, na njihovi strani so bili skoraj vsi statistični podatki. Posest žoge 55:45, streli 17:5, v okvir vrat pa 8:4. Juventus ima na lestvici še naprej osem točk prednosti pred prvim zasledovalcem Napolijem.

Izidi 17. kroga:
Lazio - Cagliari 3:1 (2:0)
Milinković-Savić 12., Acerbi 23., Lulić 67.; Pedro 90./11-m

Milan - Fiorentina  0:1 (0:0)
Chiesa 73.

Empoli - Sampdoria   2:4 (1:1)
Pasqual 11./11-m, Caputo 76.; Ramirez 41., Quagliarella 69., Caprari 87., 90.
Miha Zajc je za Empoli igral od 72. minute, Vid Belec je bil na klopi Sampdorie.

Genoa - Atalanta  3:1 (1:0)
Toloi 45./ag, Lazović 67., Piatek 88.; Zapata 55./11-m
RK: Palamino 81., Toloi 90./Atalanta
Rok Vodišek na klopi Genoe, Josip Iličić igral za Atalanto vso tekmo.

Mandragora 32.; Ciano 61./11-m
Luka Krajnc je za Frosinone igral vso tekmo.

Juventus - Roma  1:0 (1:0)
Mandžukić 35.

Chievo - Inter  1:1 (0:1)
Pellissier 91.; Perišić 39.
Valter Birsa je vstopil v igro v 76. minuti, Boštjan Cesar (oba Chievo) ni igral.