Iličić z Atalanto po zmagi nad Beneventom še naprej v igri za drugo mesto

Bergamo, 12. 05. 2021 23.09 |

STA, A.V.
1

Nogometaši novopečenega prvaka Interja so v 36. krogu italijanske lige premagali Romo s 3:1, drugouvrščena Atalanta je z 2:0 ugnala Benevento, Genoa je v Bologni slavila z 2:0, Parma pa je izgubila pri Laziu z 0:1.

Milanski Inter, pri katerem je Samir Handanović tokrat tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce, je v dvoboju z Romo prišel že do svoje 27. zmage. Marcelo Brozović v 11. in Matias Vecino v 20. sta domače hitro popeljala do zanesljivega vodstva. Henrih Mhitarjan je v 31. minuti zmanjšal zaostanek, končni izid pa je postavil z 22 goli drugi strelec lige Romelu Lukaku v 90. minuti.

Atalanta, pri kateri je Josip Iličić vstopil v igro v 59. minuti in dobil tudi rumeni karton, je Benevento odpravila z goloma Luisa Muriela (22 golov v sezoni) v 22. minuti in Maria Pašalića v 67.

Genoa, pri kateri je Miha Zajc igral od 69. minute, je slavila v Bologni, potem ko je v prvem polčasu zadel Davide Zappacosta, v drugem pa Gianluca Scamacca. Lazio pa je odpisano Parmo, pri kateri je Jasmin Kurtić igral celo tekmo, odpravil z zadetkom Cira Immobileja v peti minuti sodniškega dodatka.

Statistika tekme: Atalanta vs. Benevento
Statistika tekme: Atalanta vs. Benevento FOTO: Sofascore.com

AC Milan se je znesel nad Torinom
AC Milan, ki ima toliko točk (75) kot drugouvrščena Atalanta, je v gosteh premagal Torino kar s 7:0, Ante Rebić je dosegel tri gole, vse v drugem polčasu, Theo Hernandez dva, Franck Kessie in Brahim Diaz pa po enega.

V boju za ligo prvakov je ostal tudi Juventus, ki je tokrat s 3:1 slavil pri Sassuolu. Adrien Rabiot, Cristiano Ronaldo, z 28 goli prvi strelec lige, in Paulo Dybala so zadeli za torinsko zasedbo, Giacomo Raspadori pa za domačo, ki je v 16. minuti pred Domenica Berardija zapravila najstrožjo kazen. Cagliari in Fiorentina sta se razšla z 0:0, Sampdoria in Spezia pa z 2:2.

Že v torek je Napoli s 5:1 odpravil Udinese, krog pa bosta v četrtek končala Crotone in Verona.

Na vrhu ima Inter 88 točk, sledita že omenjena Atalanta in Milan s po 75, Napoli s 73 in Juventus s 72.