Iličić z Atlantino zmago še korak bližje Ligi prvakov

Bergamo, 11. 05. 2019 16.52 |

Atalanta je v 36. krogu italijanskega nogometnega prvenstva gostila Genoo. Tekma je bila pomembna za gostitelje na čelu z Josipom Iličićem, ki se borijo za mesto, ki vodi v Ligo prvakov v prihodnji sezoni. Atalanta je zmagala z 2 : 1, vsi goli so padli v drugem polčasu. Josip Iličić je dobil menjavo v 89. minuti.

V Serie A je naslov že nekaj časa oddan torinskemu Juventusu, zelo zanimiv pa je boj za prosta mesta v naslednji sezoni Lige prvakov. Na dobri poti je Atalanta Josipa Iličića, ki je po zmagi proti Genoi trenutno na tretjem mestu lestvice. S tekmo več ima Atalanta 65 točk, milanski Inter na četrtem mestu 63 (tekma manj), peti AC Milan, ki je trenutno na mestu za nastop v Ligi Evropa, pa 59 točk (tekma manj).

tekma

Atalanta je že v prvem polčasu dosegla dva gola, vendar je glavni sodnik oba razveljavil po ogledu VAS zaradi nedovoljenega položaja. Zato so gostitelji vse nadoknadili v drugem polčasu. V 47. minuti je gol dosegel Musa Barrow, ki je v igro vstopil dve minuti prej, ko je zamenjal Maria Pašalića. Le šest minut kasneje je bilo 2 : 0, Berat Djimsiti je dosegel gol. Ob izteku tekme, v 89. minuti, je Goran Pandev znižal izid, vendar je bil to tudi končni izid tekme. Iličić je odigral skorajda celo tekmo, v 89. minuti ga je zamenjal 20-letni Brazilec Ibanez.