Iličićeva Atalanta nasula pet zadetkov Kurtićevi Parmi, polom Juventusa

Parma, 09. 05. 2021 22.46 |

V derbiju 35. kroga italijanske Serie A sta se v Torinu pomerila Juventus in Milan. V dvoboju za razvrstitev pri vrhu, prvak je predčasno Inter, so bili gostje veliko uspešnejši in slavili s kar 3:0. Stara dama iz Torina, ki je osvojila zadnjih devet naslovov Italiji, bo imela v preostanku sezone celo velike težave v boju za preboj v Ligo prvakov. Nogometaši Parme, ki bodo v prihodnji sezoni igrali v drugi ligi, so gostili Atalanto in izgubili z 2:5. Jasmin Kurtić je igral celo tekmo za Parmo, Josip Iličić pa do 46. minute in podal pri prvem golu za Atalanto.

Josip Iličić vs Parma
Josip Iličić vs Parma FOTO: Sofascore.com

Parma, pri kateri je slovenski reprezentant Jasmin Kurtić znova začel v prvi postavi, se je hitro znašla v zaostanku. Atalanta je namreč povedla v 12. minuti, ko je po podaji Kurtićevega reprezentančnega kolega Josipa Iličića zadel Ruslan Malinovskij. Iličić je ob polčasu prepustil mesto Matteu Pessini, prav ta pa je v 52. minuti podvojil prednost zasedbe iz Bergama. Luis Muriel je v 77. minuti le še potrdil zmago gostov. Isti igralec je zadel še v 86. minuti, peti gol za goste pa je prispeval Aleksej Mirančuk v tretji minuti sodniškega dodatka. Pred tem sta se v 78. in 88. minuti pri domačih med strelce vpisala Juan Francisco Brunetta in Simon Sohm. Genoa je na prvi današnji tekmi gostila Sassuolo in izgubila z 1:2. Za zmagovalce sta zadela Giacomo Raspadori v 14. in Domenico Berardi v 66. minuti, za Genoo pa je bil uspešen Davide Zappacosta v 85. minuti. Slovenski reprezentant Miha Zajc je igral do 75. minute za Genoo, v prvem polčasu je tudi dosegel zadetek, a so ga sodniki razveljavili zaradi prekrška. Benevento je doma izgubil proti Cagliariju z 1:3, Verona in Torino pa sta se razšla z 1:1.

Juventus vs Milan
Juventus vs Milan FOTO: Sofascore.com

Milan deklasiral Juventus

V derbiju kroga sta se srečala Juventus in Milan. Rdeče-črni so povedli v sodniškem dodatku prvega polčasa prek Brahima Diaza. Juventus, po novem peti in ne več na mestih, ki prinašajo Ligo prvakov, pa je spet deloval precej jalovo, kot je zapisal eden navijačev na družbenih omrežjih, je zdaj že nekdanji serijski prvak igral kot ekipa duhov. Ta bi se lahko v še hujših škripcih znašel v 58. minuti, ko so imeli Milančani na voljo najstrožjo kazen, toda Franck Kessie jo je izvedel precej ležerno, tako da mu jo je Wojciech Szczesny obranil. Toda v 78. minuti je Ante Rebić z natančnim strelom z 18 metrov žogo poslal v zgornji kot Juventusovih vrat za 2:0, na 3:0 pa je v 82. minuti povišal Fikayo Tomori.

Benevento je doma izgubil proti Cagliariju z 1:3, Verona in Torino pa sta se razšla z 1:1. Roma je s 5:0 odpravila odpisani Crotone, pri čemer sta po dva zadetka dosegla Borja Mayoral in Lorenzo Pellegrini.

Že v soboto je Napoli v gosteh odpravil Spezio s 4:1, Udinese in Bologna sta se razšla z 1:1, Fiorentina je z 2:0 premagala Lazio, prvak Inter pa je bil s 5:1 boljši od Sampdorie. Pri Interju je Samir Handanović branil v prvem polčasu.

Izidi, 35. krog:
Spezia – Napoli 1:4 (0:3)
Piccoli 64.; Zielinski 15., Osimhen 23., 44., Lozano 79.

Udinese – Bologna 1:1 (1:0)
De Paul 23.; Orsolini 82./11-m

Inter Milano – Sampdoria 5:1 (3:1)
Gagliardini 4., Sanchez 26., 36., Pinamonti 62., Martinez 70./11-m; B. Keita 35.
(Samir Handanović je za Inter branil v prvem polčasu)

Fiorentina – Lazio 2:0 (1:0)
Vlahović 32., 89.
RK: Perreira 70. (Lazio)

Genoa – Sassuolo 1:2 (0:1)
Zappacosta 85.; Raspadori 14., Berardi 66.

(Miha Zajc je igral do 75. minute za Genoo)

Benevento – Cagliari 1:3 (1:1)

Verona – Torino 1:1 (0:0)

Parma – Atalanta 2:5 (0:1)
 Brunetta 78., Sohm 88.; Malinovski 12., Pessina 52., Muriel 77., 86., Mirančuk 93.
(Jasmin Kurtić je igral celotno tekmo za Parmo, Josip Iličić je igral do 46. minute in podal pri prvem golu za Atalanto)

Juventus - Milan 0:3 (0:1)