Inter italijanski nogometni prvak

Parma, 18. 05. 2008 17.23 |

Milanski Inter je z zmago v zadnjem krogu državnega prvenstva na gostovanju v Parmi ubranil naslov italijanskega nogometnega prvaka.

Inter je ubranil naslov italijanskih prvakov.
Inter je ubranil naslov italijanskih prvakov. FOTO: Reuters

Milanski Inter je z zmago nad Parmo ubranil naslov italijanskega nogometnega prvaka. Junak tekme je bil švedski reprezentant Zlatan Ibrahimović, ki je kljub še ne popolnemu šesttedenskemu okrevanju zaigral v drugem polčasu in zabil oba gola na tekmi.

Inter, za katerega je to že 16. državni naslov, je tako sezono končal s 85 točkami, tremi več od Rome, ki je v zadnjem krogu upala na spodrsljaj Interja, sama pa računala na zmago pri Catanii. Na koncu so Rimljani na Siciliji igrali neodločeno 1:1.

V Ligi prvakov bosta prihodnjo sezono zaigrala tudi tretjeuvrščeni Juventus in četrta Fiorentina, ki si je zadnje mesto v LP priigrala po zmagi proti Torinu. Brez najelitnejšega evropskega tekmovanja pa je na petem mestu ostal AC Milan.

Iz prve lige so izpadli Empoli, Parma in Livorno.