Inter 'razbil' Romo in na vrhu lestvice prehitel mestnega tekmeca

Milano, 23. 04. 2022 19.55 |

Nogometaši Interja so na domači Giuseppe Meazzi s 3:1 odpravili Romo in se zavihteli na vrh ligaške lestvice. Varovanci Simoneja Inzaghija imajo tako pet tekem pred koncem prvenstva točko prednosti pred mestnim tekmecem Milanom. Četa Joseja Mourinha pa se po odigranih 34 tekmah nahaja na petem mestu in se bo morala v zadnjih nekaj krogih pošteno potruditi za neposredno uvrstitev v evropska tekmovanja.

Prvi so na derbiju kroga resno zapretili domačini, ko je v 18. minuti od daleč močno sprožil Hakan Calhanoglu, a je Portugalec v vratih Rome Rui Patirico njegov strel obranil.

Po pol ure igre je Inter izvedel hiter protinapad in povedel. Akcija se je začela pri slovenskemu vratarju Samirju Handanoviću, nato pa je žoga lepo tekla od noge do noge, dokler je ni Calhanoglu podal utekajočemu Denzelu Dumfriesu, ta pa jo je z rutiniranim strelom poslal med noge Patricia.

Hakan Calhanoglu in Denzel Dumfries
Hakan Calhanoglu in Denzel Dumfries FOTO: AP

Roma je po zaostanku pritisnila, a si resne priložnosti ni priigrala. So si jo pa zato priigrali ngometaši Interj,a pri katerih sta akcijo za povišanje vodstva skreirala hrvaška reprezentanta Ivan Perišić in Marcelo Brozović. Po kratki podaji Perišića se je Brozović otresel Gianluce Mancinija in z desnico natančno meril v desni zgornji kot.

Kljub prednosti dveh zadetkov so tudi v drugem polčasu še naprej napadali Nerazzurri. Podajo Nicola Barelle v 50. minuti je sprejel Lautaro Martinez in iz težkega položaja streljal močno, a naravnost v roke Patricia, ki je žogo odbil v kot. Tega je izvedel Calhanoglu in podal ravno na glavo odkritega Martineza, ki je zadel za 3:0.

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez FOTO: AP

Pet minut pred iztekom rednega dela je Roma prek Henrikha Mkhitaryana le dosegla zadetek, a se je izkazalo da je šlo le za tolažilni gol in Sinovi volkulje se v italijansko prestolnico vračajo brez točk. Četa Joseja Moruinha tako že drugo tekmo zapored ni zmagala (v ponedeljek so remizirali z Napolijem), sedaj pa jih čaka tekmovanje v katerem so nazadnje slavili. V četrtek se bodo Rimljani namreč v polfinalu Konferenčne lige pomerili z angleškim prvoligašom Leicester Cityjem.

Statistika tekme Inter - Roma
Statistika tekme Inter - Roma FOTO: Sofascore.com

Na preostalih današnjih tekmah je Torino po zaslugi dveh zadetkov Saše Lukića premagal Spezio, Atalanta pa je (še vedno brez Josipa Iličića) na gostovanju v Benetkah slavila s 1:3. Domen Črnigoj je za Benečane igral zadnje pol ure tekme in v 80. minuti dosegel azdetek za znižanje zaostanka. Na večerni tekmi pa sta Verona in Sampdoria remizirali z 1:1.