Dvoboj slovenskih vratarjev zanesljivo dobil Handanović

Rim, 17. 12. 2021 21.33 |

STA, T.Š.
0

Potem ko je v uvodni tekmi 18. kroga italijanskega nogometnega prvenstva Lazio doma s 3:1 premagal Genoo, sta se v večernem dvoboju srečali ekipi slovenskih vratarjev - Salernitana Vida Belca in vodilni Inter Samirja Handanovića. Zmagal je slednji s 5:0.

Zadnjeuvrščena Belčeva ekipa ni imela realnih možnosti proti vodilnemu Interju, ki je že v prvem polčasu zadel prek Ivana Perišića in Denzela Dumfriesa, vodstvo pa je nato v 52. minuti še povišal Alexis Sanchez.

V 78. minuti je Lautaro Martinez zadel za 4:0, zanj je bil to enajsti gol sezone, s čimer je na četrtem mestu med strelci. Prvi je Fiorentinin Dušan Vlahović s 15. Piko na i visoki zmagi je v 88. minuti sicer postavil Roberto Gagliardini. Belec je tokrat sedel le na klopi, Handanović pa je branil celo tekmo in ni imel prav veliko dela.

Samir Handanović
Samir Handanović FOTO: Sofascore.com

V soboto bo ob 15.00 tretjeuvrščena Atalanta Josipa Iličića gostila Romo, ob 18.00 bosta igrala Bologna in Juventus, ob 20.45 pa še Cagliari in Udinese.

Nedeljski program bosta odprla Fiorentina in Sassuolo ob 12.30, ob 15.00 bo Spezia gostila Empoli Lea Štulca in Petra Stojanovića, ob 18.00 bo Sampdoria igrala proti Venezii Domna Črnigoja, Torino pa proti Veroni. Ob 20.45 bosta krog končala drugouvrščeni Milan in četrtouvrščeni Napoli.