Inter zanesljivo odpravil Spezio, Milan slavil proti Genoi

Milano, 15. 04. 2022 21.17 |

V 33. krogu italijanskega državnega prvenstva je milanski Inter Spezio v gosteh premagal s 3:1, mestni tekmec AC Milan pa je na San Siru z dvema goloma odpravil Genoo (2:0) in je na prvem mestu lestvice.

Inter je v 33. krogu Serie A s kapetanom Samirjem Handanovićem na čelu, ki je odigral celo tekmo, zanesljivo opravil nalogo na gostovanju pri Spezii. Modro-črni so zmagali s 3:1 in so zbrali 69 točk (imajo odigrano tekmo manj), boj za naslov prvaka pa ostaja odprt in zanimiv.

Inter je dosegel tretjo zaporedno zmago, med strelce so se vpisali Marcelo Brozović v 31. minuti, v drugem polčasu pa je Lautaro Martinez povišal na 2:0 v 73. minuti. Gostitelji so znižali izid v 88. minuti, ko je bil uspešen Giulio Maggiore. Do zadnjega piska glavnega sodnika je prišlo še do ene spremembe, v 94. minuti je končni izid postavil Alexis Sanchez.

Spezia - Inter
Spezia - Inter FOTO: Sofascore.com

Tudi AC Milan bi moral imeti lahko delo proti Genoi, ki je precej  na začelju lestvice, toda Milančani so se kar precej namučili v boju za tri točke. Leao je sicer že v 11. minuti povedel domače v vodstvo, toda navijači na stadionu San Siro so nato do konca videli drugi gol šele v zaključku tekme.

V 87. minuti je bil na pravem mestu Junior Messias, ki je iz neposredne bližine poslal žogo pod prečko. Na lestvici gre v boju za naslov za mestni dvoboj, tako vodi AC Milan (s tekmo več) z  71 točkami, Inter zaostaja za dve.